Дистанційна літотрипсія

Дроблення камнів в нирках │без операції│Дистанційна літотрипсія

Літотрипсія – це метод дроблення невеликих каменів у сечоводах і нирках.

Переваги літотрипсії

Основна перевага – неінвазивність методу. Для дроблення не потрібне виконання розрізу чи проколу на тілі. Тривалість процедури становить 15 – 20 хв. Госпіталізація не потрібна.

Показання до літотрипсії

Літотрипсія показана, коли камінь не може вийти самостійно. Зазвичай, літотрипсію застосовують при діаметрі конкрементів від 0,4 до 2 см.

Як проходить процедура?

Пацієнта укладають на стіл. До проведення процедури хворому вводяться заспокійливі та знеболювальний засіб. За допомогою апарату УЗД визначається місце розміщення каменя, після чого пацієнта укладають таким чином, щоб забезпечити пряму дію хвиль на камінь. Подушка з водою підводиться на проєкцію каменя, після чого апарат створює ударні хвилі. Під час дроблення конкремент знаходиться під моніторингом УЗД апарату, і лікар бачить, як від каменя поступово відколюються фрагменти, і формується своєрідна кам’яна доріжка.

Після завершення літотрипсії хворий повинен перебувати під наглядом лікаря. Якщо стан пацієнта стабільний, то його можна відпустити додому з вимогою неухильно дотримуватися лікарських рекомендацій.

Перкутанна літотрипсія

PCNL (перкутанна нефролітотрипсія)

Ми проводимо видалення каменю через прокол, якщо його розмір понад 15 мм, або є декілька каменів, або дуже велика твердість каменю. Іноді камінь досягає таких розмірів, що може заповнювати собою всю нирку.

Знеболення під час операції – епідуральна анестезія. Больові відчуття протягом операції відсутні, пацієнт зазвичай знаходиться у свідомості.

Через мініатюрний розріз на шкірі спини здійснюється прокол нирки. Зображення внутрішніх структур нирки та каменю передається на монітор і під контролем зору, за допомогою лазерної енергії, камені дробляться на дрібні фрагменти, які спеціальними інструментами видаляються з нирки. В кінці
операції в нирку встановлюється спеціальний дренаж.
На наступний день після операції пацієнт повертається до звичайного способу життя.

 

Контактна літотрипсія

Дроблення каменів в сечоводі: особливості процесу

Контактна літотрипсія – дроблення та видалення каменів сечоводів, сечового міхура ендоскопічно, під візуальним контролем.

Контактна літотрипсія показана при розмірах конкременту понад 5 мм, неефективності дистанційної літотрипсії, великій твердості каменя.

Операція проводиться під спінальною анестезією, тому больові відчуття абсолютно відсутні, але пацієнт знаходиться у свідомості. Операція проводиться з використанням лазерного обладнання останнього покоління, відеокамери та оптики високої якості. дроблення та видалення каменів сечоводів, сечового міхура ендоскопічно, під візуальним контролем.

Записатися на проведення необхідної діагностичної процедури:

за телефоном   +380505880025або записатись онлайн на сайті .