15 Липня, 2021

Камінь верхньої третини лівого сечоводу

Діагноз: Камінь верхньої третини лівого сечоводу розміром 14 мм.

Унікальність випадку полягає в тому, що камінь великих розмірів та високої щільності (1300-1500 од.Х. див. фото та заключення КТ нижче), згідно з висновком комп’ютерної томографії. Проведено 1 сеанс літотрипсії, камінь фрагментовано, його вдалось роздробити, адже прилади дуже ефективні й в 90-94% випадках допомагають за один сеанс. Також прицілювання приладів дуже точне, що допомагає спрямовувати імпульси прямо в камінь.

Зображення №1. Комп’ютерна томографія, на якій стрілочками зображено камінь у верхній третині лівого сечоводу.
Зображення №2. Заключення Комп’ютерної томографії.

Рентген знимок до сеансу літотрипсії, де стрілочкою відзначено рентген позитивну тінь каменя розміром 14 мм верхньої третини лівого сечоводу та рентген знимок 2 години після сеансу літотрипсії, де стрілочками показано “кам’яну” доріжку уламків роздробленого каменя (див. нижче)

Зображення №3. Оглядовий рентген знимок до сеансу літотрипсії. Оглядовий рентген знімок після сеансу літотрипсії, стрілочками вказано “кам’яну доріжку уламків”.
Зображення №4. Пацієнт відмітив “відходження” уламків каменів із сечею.

При повторному оглядовому рентген знімку через 15 днів, фрагментів роздробленого каменя у лівому сечоводі не виявлено. (дивися фото нижче). Нижче представлено два фото: стрілочкою показано тінь каменя 14 мм до сеансу літотрипсії та контрольний оглядовий рентгенівський знимок через 15 днів, де тіні каменя у лівому сечоводі не виявлено.

ДО/ПІСЛЯ сеансу

Leave a comment