15 Липня, 2019

Видалення каменів з нирок без операції – літотрипсія

Сечокам’яна хвороба – неприємне, небезпечне та досить поширене захворювання. Це одна з найчастіших причин операцій на нирках та сечоводах. За статистикою – на сечокам’яну хворобу припадає 30-45% всіх урологічних захворювань. Вона характеризується тим, що в органах сечостатевої системи (найчастіше – в нирках) утворюються камені – сольові конкременти різної форми та хімічного складу. Вони збільшуються у розмірах та спричиняють загрозу функціонуванню та життєдіяльності органу своєю присутністю. Вони рухаються і подразнюють сечовідні шляхи або спричиняють їх закупорку та порушення пасажу сечі. Що може мати дуже серйозні наслідки.

Симптоми сечокам’яної хвороби

Основні симптоми – це біль у попереку, гематурія та вихід солей і каменів із сечею, кров у сечі (гематурія). Біль може бути гострим та тупим. Інтенсивність залежить від локалізації каменів. Малорухомі камені викликають тупий біль. Він може посилитися при активних рухах чи великій кількості вжитої рідини. Гострий біль проявляється як ниркова колька. І є чи не найпоширенішою підставою звернень до медиків. Причиною його виникнення може бути раптовий відтік сечі через те що, камінь закупорює верхні сечові шляхи. Кольки характеризуються різною тривалістю та характеризуються слабістю, головним болем, підвищенням температури, ознобом, тощо. Чим нижче опускається камінь вздовж сечоводу, тим сильніше виражені дизуричні розлади. Гематурія (від мікро- до макроскопічної) з’являється внаслідок пошкодження слизової оболонки ниркових чашечок, миски або сечоводу, пієлонефриту чи венозного стану в нирці. Активні рухи посилюють гематурію. Частіше вона спостерігається при кінці доби. При повній обтурації сечоводу гематурія зникає. При сечокам’яній хворобі біль з’являється перед появою крові в сечі, а не навпаки.

Лікування сечокам’яної хвороби

Мета лікування цієї хвороби полягає у виведенні каменів з організму. Раніше це робили хірургічним шляхом. Цей метод мав свої недоліки, адже після операції уражений хворобою орган довго заживав, зростався. Пацієнт зазнавав дискомфорту та чималих незручностей і неприємних відчуттів.

Сучасним і ефективним методом лікування сечокам’яної хвороби є безконтактне виведення каменів – літотрипсія. Це медична процедура, метою якої є фізичне руйнування каменів. Цю процедуру поділяють на безконтактну та контактну. Безконтактна (її ще називають екстракорпоральною або дистанційною) – станом на сьогодні є частіше застосовуваною. Її рекомендують до здійснення за винятком, коли є протипоказання. Вона проводиться без надрізів чи ендоскопічних інструментів. При контактному, або інтракорпоральному методі літотрипсії безпосередньо до каменя підводять  електрод, лазерне волокно і т.д. через ендоскопічне обладнання-цистоскопи,уретероскопи,нефроскопи.

Записатися до уролога: +380505880025; м. Львів, Вул. Богдана Котика 4, Клініка Урології Каменів Нирок

Незважаючи на різноманітність видів літотрипсії, мета залишається одна – зруйнувати камінь і видалити уламки через природні сечовидільні шляхи без відкритого оперативного втручання.

Переваги літотрипсії

– Безпечність операції. Ця процедура має мало протипоказань, вона нешкідлива та не завдає впливу на організм. Адже не відбувається розрізів чи інших травматичних втручань.

– Висока ефективність. Як правило, необхідний один сеанс, щоб розбити конкремент, що утворився у сечоводі.

– Швидка післяопераційна реабілітація. Після трансуретральної літотрипсії пацієнту не потрібний тривалий термін відновлення, адже вплив на організм незначний. Як правило, пацієнт добу знаходиться в стаціонарі, наступного дня його виписують.

Літотрипсія у Львові

У Львові здійснити процедуру літотрипсії  можна у Клініці Урології Каменів Нирок. За адресою: вул. Котика, 4. Провідні фахівці мають понад 20-річнийдосвід проведення процедури літотрипсії. Як інтракорпоральної, так і екстракорпоральної. Вони одними з перших у Львові почали проводити подібного роду процедури.
Не зволікайте – здоров’я важливіше вагань!