11 Липня, 2019

Гідронефроз: як вчасно виявити хворобу

Це захворювання нирок, що характеризується підвищеним вмістом води в нирках через порушення нормального пасажу сечі. Через це відбувається стискання ниркових судин, погіршення живлення клітин органу та їх поступове відмирання. Якщо хворобу вчасно не лікувати, вона розвивається до загрозливого стану та може спричинити втрату органу.

Найчастіше гідронефроз проявляється в жінок в молодому віці (в тому числі і при вагітності), рідше у чоловіків, інколи – у дітей. Як правило, гідронефроз вражає одну нирку, рідше дві. Різниці між частотою ураження лівої чи правої – немає.

Симптоми

Симптоми гідронефрозу проявляються по-різному, в залежності від ступеня розвитку цього захворювання. Під час початкового етапу – хвороба, як і багато ниркових захворювань, може протікати безсимптомно. Тому часто про хворобу дізнаються, коли вона уже достатньо розвинулася. Ознаками гідронефрозу є ниркові кольки. Особливо якщо гідронефроз спричинений сечокам’яною хворобою та наявністю каменів у нирках. Симптомами також є набряки, підвищений тиск, порушення обміну речовин. Інколи ця хвороба супроводжується наявністю крові в сечі.

 Діагностика гідронефрозу

При появі таких симптомів потрібно записатися на перевірку до уролога. Тільки фахівець зможе правильно визначити хворобу чи її відсутність. В першу чергу потрібно буде зробити аналізи сечі та аналіз крові. Далі потрібно зробити УЗД нирок, завдяки якому буде видно стан нирки, її розміри тощо. Наступний крок, який може знадобитися – рентгенологічне дослідження. Рентген нирки дасть змогу отримати достатню кількість інформації для діагнозу. В рідших випадках додатково застосовуються такі методи обстеження як МРТ, комп’ютерна томографія, ангіографія.

Записатися до уролога: +380505880025; м. Львів, Вул. Богдана Котика 4, Клініка Урології Каменів Нирок

 Діагностика гідронефрозу у Львові

Якщо у вас присутні сході симпоми – не варто затягувати і відкладати на потім візит до уролога. Краще відразу пройти обстеження та розвіяти всі сумніви чи розпочати курс лікування. Адже чим швидше почати лікуватися – тим швидше, дешевше і простіше можна позбутися хвороби. Записатися на прийом до уролога чи УЗД нирок (Львів чи область) можна за телефоном 050-58-80-025  або за адресою: м. Львів,вул. Котика 5, Клініка Урології Каменів Нирок. У вас буде можливість пройти обстеження на апараті експертного класу Acuson Aspen. Він обладнаний широким набором ультразвукових датчиків, що застосовуються для діагностики. Серед них – ковексний датчик для абдомінального дослідження нирок, сечоводів, зачеревенного простору, сечового міхура, простати, та інших органів черевної порожнини. Таких як печінка, жовчевий міхур, підшлункова залоза, селезінка, матка, яйники.