8 Липня, 2019

Кораловидні камені: особливості та чому виникають

Кораловидні камені  – це конкременти, що утворюються в нирках та мають гіллясту, схожу на корал форму, що повторює контури нирки, одні з найнебезпечніших каменів, що утворюються при сечокам’яній хворобі.

Які особливості кораловидних каменів

По формі вони утворюють внутрішній зліпок нирки. Щось на зразок, як порожнину нирки залити наповнювачем і він затвердів. Ці камені відносяться до струвитних (інфекційних) каменів. Тобто, вони утворюються, коли в організмі є інфекція та порушення відтоку сечі. А, як правило, взаємо зв’язані та взаємопосилювальні процеси. Цы камені швидко формуються та наростають – іноді достатньо кількох тижнів, що кораловидний камінь заповнив нирку із середини. Часто хворі схильні просто ігнорувати біль, що є супутнім і в процесі формування нирки, не надаючи йому серйозного значення або сприймати за біль іншого походження. При цьому займатися шкідливим самолікуванням. Зрозуміло, що коли камінь досягає великих розмірів, ігнорувати його неможливо та він завдає суттєвої небезпеки. Адже порушує пасаж сечі, порушує функціонування нирки, спричиняє кровотечі та здатен призвести до втрати органу.

Ще однією особливістю кораловидних каменів є те, що згідно статистики,  вони чи не втричі частіше виникають у жінок, аніж у чоловіків. Хворіють жінки у віковому діапазоні 25-50 років.

Кораловидні камені: лікування

Суть лікування кораловидних каменів полягає в усуненні конкремента із нирки для того, щоб орган міг нормально функціонувати. Якщо із цим затягнути – можливе порушення відтоку сечі та розвиток інфекційних і запальних процесів. Наслідок – порушення функції нирки та її втрата.
Видалити камінь можна відкрити хірургічним методом. Але на сьогоднішній день найпоширенішим та ефективним методом є літотрипсія. Це процедура, яка спричиняє фізичне руйнування конкрементів у нирках чи сечоводах завдяки дії ультразвукових хвиль, лазера чи електромагнітного впливу.

Записатися до уролога: +380505880025; м. Львів, Вул. Чернігівська,7 ЛОКЛ, урологічне відділення, кабінет літотрипсії

Її переваги у тому, що не лишає шрамів та надрізів на органі, організм та орган швидко відновлюється, відсутність шраму зменшує ризик рецидиву. Процедура проходить швидко та практично безболісно. Якщо застосовується контактна літотрипсія – тоді лікар робить невеликий прокол та підводить інструмент до каменя. Зруйнований конкремент по частинах повиходить із нирки. Дроблення каменя лазером зарекомендувало себе ефективним методом. Тому що дії лазера піддають всі камені і за один сеанс (приблизно годину тривалістю) можна вивести камінь. Якщо немає якихось додаткових неординарних факторів. Застосовується апаратура, що забезпечує візуальний контакт – лікар бачить, що відбувається і точно маніпулює лазером.

Дроблення кораловидних каменів у Львові

У Львові здійснити процедуру літотрипсії  можна у Клініці Урології Каменів Нирок. За адресою: вул. Котика, 4. Провідні фахівці мають понад 20-річнийдосвід проведення процедури літотрипсії. Як інтракорпоральної, так і екстракорпоральної. Вони одними з перших у Львові почали проводити подібного роду процедури.
Не зволікайте – здоров’я важливіше вагань!