8 Липня, 2019

Дроблення каменів в сечоводі: літотрипсія

Камені у сечоводах – це один із варіантів розвитку сечокам’яної хвороби, при якому в сечоводі наявні сольові конкременти. Найчастіше, це камені спочатку сформувалися у нирках і пізніше, за деяких обставин, переміщаються у сечовід. Вони характеризуються різноманітною формою, величиною, хімічним складом. Ці камені небезпечні тим, що можуть застрягати в сечоводі (одинично чи накопчуватися декілька) і цим ускладнюють пасаж сечі, спричиняють кровотечі чи гіпертрофію м’язової стінки. З часом – навіть можуть призвести до атрофії м’язових волокон, зниження тонусу. Це викликає дуже різкий та нестерпний біль. Спричинити утруднення пасажу сечі може конкремент розміром від 2 мм. А накопичення частіше за все відбувається в нижній частині сечоводів.

Лікування каменів у сечоводах

Якщо конкремент невеликого розміру, то застосовується консервативно-вичікувальна методика. Хворому призначаються спазмолітики, водне навантаження, антибіотики, уролітики або інші препарати, які спеціаліст вважає необхідними.
Найефективнішим є той метод Лікування, який зможе повністю вивести камінь із сечоводу – літотрипсія. Це розбивання каменів лазером або ультразвуком.

Як відбувається трансуретральна літотрипсія?

Для цієї операції не потрібно робити розрізів: доступ до каменя відбувається трансуретрально – крізь сечовипускний канал. Тонкий прилад – ендоскоп вводиться крізь уретру до сечового міхура і далі в сечовід. Контроль процедури і направляння інструменту уролог може здійснювати завдяки маленькій камері на кінці ендоскопу – вона забезпечує зображення. Потім безпосередньо до конкременту підводиться літотриптор, що створює ультразвукові хвилі. Ці хвилі руйнують зв’язки між частками, що створили камінь і від розсипається. І потім цей пісок виводиться із організму разом із сечею.

Записатися до уролога: +380505880025; м. Львів, Вул. Чернігівська,7 ЛОКЛ, урологічне відділення, кабінет літотрипсії

Які переваги дроблення каменів ультразвуком

– Безпечність операції. Ця процедура має мало протипоказань, вона нешкідлива та не завдає впливу на організм. Адже не відбувається розрізів чи інших травматичних втручань.

– Висока ефективність. Як правило, необхідний один сеанс, щоб розбити конкремент, що утворився у сечоводі.

– Швидка післяопераційна реабілітація. Після трансуретральної літотрипсії пацієнту не потрібний тривалий термін відновлення, адже вплив на організм незначний. Як правило, пацієнт добу знаходиться в стаціонарі, наступного дня його виписують.

Дроблення каменів сечоводу у Львові

У Львові здійснити процедуру літотрипсії  можна у Клініці Урології Каменів Нирок. За адресою: вул. Котика, 4. Провідні фахівці мають понад 20-річнийдосвід проведення процедури літотрипсії. Як інтракорпоральної, так і екстракорпоральної. Вони одними з перших у Львові почали проводити подібного роду процедури.
Не зволікайте – здоров’я важливіше вагань!