26 Червня, 2019

Проблеми з простатою

Проблеми з простатою (передміхуровою залозою) – одна з найпоширеніших причин виникнення багатьох захворювань сечостатевої системи. В чоловіків віком понад 50 років існує підвищений ризик звернутися до уролога із такими проблемами.

За нормальних умов передміхурова залоза є пружною, стійкою, з гладкою поверхнею. Але коли відбуваються певні патологічні зміни, то вона втрачає ці якості, змінюється форма, розмір, структура тощо. Що є своєрідним каталізатором подальшого розвитку цілої низки хворіб сечостатевої системи.

Симптоми

Які симптоми свідчать про  проблеми з простатою.

  • Найчастіше виникає порушення сечовипускання. Це і утруднене сечовипускання (важко почати, відчуття неповного спорожнення, переривання струменя, вихід сечі краплями після закінчення сечовипускання), і нетримання сечі, і часті позиви, і виникнення больових чи пекучих відчуттів під час сечовиділення.
  • Больові відчуття в нижній частині живота. Вони виникають не тільки під час сечовиділення, а й в не пов’язаний із цим явищем час. Цей біль може віддавати в район промежини, тазу, прямої кишки, внутрішньої поверхні стегон. Часто біль відчувається по ходу статевого члена, в голівці пеніса, яєчках.
  • Еректильна дисфункція. Проблеми із простатою впливають на цю функцію чоловічого організму.

Записатися до уролога: +380505880025; м. Львів, вулиця Некрасова, 4 ЛОКЛ, урологічне відділення, кабінет літотрипсії

Діагностика проблем із простатою

При виникненні подібних симптомів, необхідна діагностика органу, щоб точно визначити або спростувати імовірні захворювання. Діагностика відбувається різними методами, які часто застосовуються в комплексі та доповнюють один одного.

  • Складання анамнезу– оцінювання  розладів, історії захворювань пацієнта
  • обстеження per rectum– дослідження, яке проводиться пальпаторно через анус пацієнта задля оцінки розміру, форми, структури та текстури простати
  • лабораторні аналізи– загальний аналіз сечі, біохімічні аналізи, концентрація на простат-специфічному антигені у сироватці, та ін.
  • додаткові обстеження, які включають УЗД та урофлоуметрію.

Якщо ви виявили схожі симптоми – не варто відтягувати візит до лікаря і надіятися. Що вони самі по собі пройдуть. Простатит набагато легше вилікувати на початкових стадіях. Пройти діагностику, лікування та отримати фахову консультацію з приводу простатиту можна у Львівській обласній клінічній лікарні, урологічне відділення, кабінет літотрипсії. Не затягуйте із візитом до лікаря не займайтесь самолікуванням – довірте професіоналам!