25 Червня, 2019

Чому виникає рак простати і як його діагностувати?

Рак простати – це злоякісне утворення, яке формується із епітелію передміхурової залози (простати). Захворювання виникає переважно у чоловіків, віком понад 65 років. Також до групи ризику відносяться чоловіки, що мають генетичну схильність до онкології. Важливо розуміти, що неможливо визначити ген (чи набір генів), який би вказував на те, що в майбутньому розвинеться рак простати. Але статистика вказує на те, що чоловіки, в яких близькі родичі (брат чи батько) хворів на цю хворобу – мають в 2-3 рази більші шанси нею захворіти.
Як правило, ракова пухлина в простаті повільно збільшується у розмірах та часто на ранніх стадіях розвивається безсимптоно. Що утруднює її раннє виявлення. Проте є ряд ознак, що дають змогу діагностувати цю онкологію.

Симптоми раку простати

В різних чоловіків симптоми можуть відрізнятися. Найпоширенішими є такі:

  • Порушення сечовипускання. Це слабкий струмінь сечі, часті позиви до сечовипускання, утруднений початок випускання сечі, відчуття неповного спорожнення, відчуття болю, печіння під час здійснення сечовипускання
  • Домішки крові, гною в сечі чи спермі
  • Відчуття постійного болю в спині, області тазу чи стегон

Записатися до уролога: +380505880025; м. Львів, Вул. Чернігівська,7 ЛОКЛ, урологічне відділення, кабінет літотрипсії

Поява одного чи кількох симптомів вказують на те, що потрібна консультація уролога та детальне обстеження.

Діагностика раку простати

Метод, який застосовується для виявлення раку простати на ранніх стадіях, коли не має ще явних клінічних ознак, застосовують онкологічний скринінг. Обов’язково проводиться ректальне пальцеве дослідження для того, щоб виявити ущільнення простати (або їх відсутність), присутність яких виключає злоякісну пухлину. 

Також  такий метод дослідження, як аналіз крові на визначення рівня ПСА (простатоспецифічного антигена). Якщо кількість ПСА перевищує норму – це дає підставу для проведення мультифокальної біопсії.

Трансректальна мультифокальна біопсія передміхурової залози – це також метод, що допомагає виявити рак простати. Під час процедури в пряму кишку пацієнта вводиться ультразвуковий датчик, що має біопсійну насадку. Тоді біопсійним пістолетом проводиться мінімум 12 прицільних вистрілів по спеціальних точках. Під час вистрілів біопсійна голка діаметром 1,2 мм проникає на глибину 20-22 міліметри.

Діагностика раку простати у Львові: де можна зробити

Якщо вам потрібна консультація уролога (Львів чи область) – звертайтеся за телефоном 050-58-80-025  або за адресою : м. Львів,вул. Чернігівська 7, Львівська обласна клінічна лікарня. Там ви зможете отримати весь спектр лікувальних урологічних послуг..  Якщо у вас підозра на рак простати, чи просто турбує сечовидільна система, а ще краще – зробіть свідомо, без симптомів. Адже профілактика – краща за лікування!