1 Липня, 2019

Чи потрібна вам біопсія простати?

Біопсія простати – діагностична процедура, яка допомагає виявити рак передміхурової залози. Вона проводиться під контролем УЗД після попередньої верифікації зони злоякісного переродження. Яку визначають проведенням ядерної магнітно-резонансної томографії. Це важливий метод дослідження, тому що він є високоінформативним і дає змогу підтвердити чи діагностувати рак простати з високою точністю. Також до переваг методу відноситься можливість почати процес лікування раку відразу після біопсії.

Які показання до проведення біопсії простати?

Лікар уролог в своєму «арсенал» має різні методи діагностики раку. Який метод в якому випадку застосовувати – визначає саме він. Часто застосовується комплексне поєднання різних методів діагностики. Адже на ранніх стадіях розвитку онкології при відсутності клінічних ознак застосовується онкологічний скринінг. Обов’язковим видом дослідження є ректальне пальцеве дослідження, що дозволяє виявити та локалізувати ущільнення простати, що вказує на злоякісну пухлину. Або констатувати його відсутність. Також проводиться аналіз крові на визначення рівня ПСА (простатоспецифічного антигена). У випадку, коли кількість антигена вище норми – є підстава проводити мультифокальну біопсію.

Записатися до уролога: +380505880025; м. Львів, Вул. Чернігівська,7 ЛОКЛ, урологічне відділення, кабінет літотрипсії

Адже рак простати можна діагностувати з допомогою різних методів. Найчастіше лікар уролог використовує комплексний підхід та проводить ті дослідження, які в кожному конкретному випадку є найбільш доцільними. На ранніх стадіях, поки ще відсутні клінічні ознаки, проводиться онкологічний скринінг. Обов’язковим є ректальне пальцеве дослідження, яким можна виявити ущільнення простати або відсутність такого. Наявність вказує на злоякісну пухлину. Обов’язковим є аналіз крові на визначення рівня ПСА (простатоспецифічного антигена). У випадку, коли:

  • кількість антигена вище норми 4 нг/ мл
  • дані візуалізуючих методів досліджень вказують на можливу онкологію
  • пацієнт знаходиться в групі ризику розвитку раку простати

– є підстава проводити мультифокальну біопсію.

В залежності від способу забору тканин для дослідження, біопсія може бути таких видів:

  • Трансуретральна. Може бути проведена при трануретральній біопсії резектоскопом
  • Трансректальна. Найпоширеніший метод біопсії. В пряму кишку пацієнта вводиться ультразвуковий датчик із біопсійною насадкою. Далі спеціальним біопсійним пістолет проводиться від 12 прицільних вистрілів по потрібних точках. Під часу вистрілу спеціальна одноразова біопсійна голка проникає на глибину 20-22 міліметрів. Товщина голки – 1,2 мм. Ця процедура – майже безболісна, тому, що біопсійні пістолети швидко працюють.

Біопсія простати у Львові

Дізнатися більше про цей спосіб мультифокальної біопсії та записатися на прийом до уролога можна за телефоном або за адресою: м. Львів, Вул. Чернігівська,7 ЛОКЛ, урологічне відділення, +380505880025 . Спеціалісти цього відділення проводять мультифокальну біопсію 1995 року. А зазначений метод під контролем УЗД та МРТ – у Львові уже 4 роки проводять виключно вони