1 Квітня, 2019

Біопсія простати

Біопсія простати – діагностична процедура, яка допомагає виявити рак простати. Мультифокальна біопсія проводиться під контролем УЗД з попередньою верифікацією зони злоякісного переродженя, визначеною при проведенні ядерної магнітно-резонансної томографії (ЯМРТ). Це високоінформативний метод – саме тому він є таким важливим.

Адже рак простати можна діагностувати з допомогою різних методів. Найчастіше лікар уролог використовує комплексний підхід та проводить ті дослідження, які в кожному конкретному випадку є найбільш доцільними. На ранніх стадіях, поки ще відсутні клінічні ознаки, проводиться онкологічний скринінг. Обов’язковим є ректальне пальцеве дослідження, яким можна виявити ущільнення простати або відсутність такого. Наявність вказує на злоякісну пухлину. Обов’язковим є аналіз крові на визначення рівня ПСА (простатоспецифічного антигена). У випадку, коли кількість антигена вище норми – є підстава проводити мультифокальну біопсію.

Записатися до уролога: +380505880025; м. Львів, Вул. Чернігівська,7 ЛОКЛ, урологічне відділення, кабінет літотрипсії

Коли після ряду проведених досліджень є підозра на онкологію, гістологічний аналіз дозволяє виявити пухлинний процес: підтвердити чи спростувати підозри.

Види біопсії простати

В залежності від способу забору тканин для дослідження, біопсія може бути:

  • Трансуретральна. Може бути проведена при трануретральній біопсії резектоскопом
  • Трансректальна. Найпоширеніший метод біопсії. В пряму кишку пацієнта вводиться ультразвуковий датчик із біопсійною насадкою. Далі спеціальним біопсійним пістолет проводиться від 12 прицільних вистрілів по потрібних точках. Під часу вистрілу спеціальна одноразова біопсійна голка проникає на глибину 20-22 міліметрів. Товщина голки – 1,2 мм. Ця процедура – майже безболісна, тому, що біопсійні пістолети швидко працюють. 

Проведення процедури під контролем УЗД забезпечує точність виконуваної процедури. Це дозволяє звузити коло пошуку та виявити пухлину на більш ранніх стадіях. Фаховий уролог аналізує та порівнює дані, отримані в результаті цих двох досліджень та має більш інформативну картину, адже зображення можна співставити. Лікар уролог бачить певні ділянки, які викликають підозру на наявність пухлини. Далі проводиться сама процедура мультифокальної біопсії – достатньо 4-5 уколів.

Матеріал, що зібраний таким чином, відправляється на дослідження. Під час якого розраховують «суму Гліссона» і виставляють від 6 до 10 балів за цим показником. Чим нижчий показник – тим менша імовірність розвитку пухлини. На основі цього показника та інших досліджень – здійснюється прогноз розвитку пухлини та перебіг захворювання.

Біопсія простати у Львові

Дізнатися більше про цей спосіб мультифокальної біопсії та записатися на прийом до уролога можна за телефоном або за адресою: м. Львів, Вул. Чернігівська,7 ЛОКЛ, урологічне відділення, +380505880025 . Спеціалісти цього відділення проводять мультифокальну біопсію 1995 року. А зазначений метод під контролем УЗД та МРТ – у Львові уже 4 роки проводять виключно вони.