1 Квітня, 2019

10 звичок, що шкодять ниркам

Нирка – це парний орган, функцією якого є виведення продуктів життєдіяльності шляхом фільтрації крові, регуляція водно-сольового балансу. Організм не здатен повноцінно функціонувати без правильної роботи нирок.

Щоденний ритм життя сучасної людини насичений звичками, що інколи можуть шкодити організму загалом та ниркам зокрема. Тому такі звички потрібно знати та викорінювати.

  1. Надмірне вживання алкоголю та тютюну

Напевно, щороку з’являються дослідження, що показують наскільки куріння і алкоголь негативно впливають на здоров’я. Вони погіршують роботу нирок, яким доводиться працювати в потрійну силу, щоб позбутися від надійшли в організм токсинів. Регулярне поступання нікотину та інших сигаретних смол до організму підвищує ризик цього захворювання.

  1. Замале споживання води

Дорослій людині протягом доби потрібно споживати 1,5 л води на день (цей показник може дещо відрізнятися в залежності від індивідуальних особливостей організму). Саме з рідиною з організму виводяться багато шкідливих речовин.

  1. Низька якість води.

Просто пити багато води недостатньо – необхідно зважати ще на її якість. Надлишок розчинених у воді мінералів та інших речовин призводить до того повторного утворення конкрементів в органах сечостатевої системи.

  1. Невчасне спорожнення сечового міхура.

Тут у кожного теж є своя норма і свої індивідуальні особливості. Але н треба довго терпіти позив до сечовипускання та утримування сечі в організмі.

  1. Надлишок натрію

Любителі солоного ризикують заробити чимало проблем зі здоров’ям. Особливо це основне джерело натрію погано діє на нирки. Зловживання солі призводить до порушення водно-сольового обміну, через що нирки можуть не впоратися зі своєю роботою. Добова норма солі для дорослої людини – до 5-6 грам (1 чайна ложка). Пам’ятайте, що сіль у невеликих кількостях вже міститься в багатьох продуктах, тому надмірним солінням страви ми непомітно для себе перевищуємо безпечну норму.

Записатися до уролога: +380505880025; м. Львів, Вул. Чернігівська,7 ЛОКЛ, кабінет літотрипсії

  1. Нестача сну

Тканини нирок оновлюються саме вночі під час сну. Якщо ви часто недосипаєте, пізно лягайте і рано вставати, то процес відновлення проходить не повністю. У підсумку це може призвести до порушення роботи органу.

  1. Вживання надто багато кофеїну

Вживання великої кількості кофеїну, який міститься не тільки в каві, а й у різних безалкогольних напоях, шкідливий для організму загалом. Для нирок ця шкода носить особливий характер. Кофеїн має сечогінні властивості, тому змушує нирки працювати сильніше і створює для них зайве навантаження.

  1. Малоактивний спосіб життя

Сьогодні багато працюють в офісах і установах, де доводиться сидіти майже весь робочий день. Через відсутність фізичної активності в нирках виникають застійні явища. Для відновлення циркуляції крові заведіть звичку щогодини робити невелику розминку.

  1. Нестача вітаміну B6 в раціоні

Добова доза вітаміну В6, необхідна для правильної роботи нирок, становить близько 1,6-1,8 мг для жінок і близько 2-2,2 мг для чоловіків. Найбільше його міститься в проростках зерен пшениці, соєвих бобах, бананах, авокадо, шпинаті, волоських горіхах, висівках, м’ясі птиці, печінки, рибі.

  1. Необдумані дієти

Занадто суворі дієти, які активно спалюють жир, порушують природний баланс речовин в організмі і негативно впливають на нирки. Вони отримують подвійний удар, оскільки фільтрують кров з порушеним балансом і не отримують корисні речовини.

Якщо ви виявили в себе певні тривожні симптоми – не затягуйте, а зверніться до уролога. Провівши обстеження на відповідному обладнанні, отримавши дані лабораторних аналізів, лікар матиме повну картину та зможе призначити подальше лікування. Або ж спростує усі побоювання. В будь-якому випадку – не варто зволікати. Якщо вам потрібна консультація уролога – Львів чи область – ви можете отримати її за  адресою: м. Львів, Вул. Чернігівська,7 ЛОКЛ, урологічне відділення, кабінет літотрипсії. Кваліфіковані фахівці зможуть надати вам необхідну допомогу.