1 Квітня, 2019

Чому болять нирки?

Біль у нирках є однією із найважливіших ознак, що вказують на порушення у функціонуванні. Основними причинами болю в нирках є захворювання сечостатевої системи. Часто ці хвороби на ранніх стадіях протікають безсимптомно або проявляються сигналами, які пацієнт вважає за потрібне ігнорувати чи терпіти.

Зазвичай болі в нирках виявляються тоді, коли хвороба почала прогресувати і давати про себе знати. Основними моментами, коли можна визначити щось недобре з нирками  є болі в попереку, підвищений артеріальний тиск, порушення актів сечовипускання, тривале підвищення температури тіла, біль у животі, набряки і загальна слабкість організму людини.

Основні хвороби, які викликають болі в нирках

  1. Сечокам’яна хвороба  
  2. Пієлонефрит
  3. Кіста нирки (нирок)
  4. Гідронефроз
  5. Нефроптоз
  6. Переохолодження
  7. Ниркова недостатність

Найбільш поширеною причиною болю в нирках є сечокам’яна хвороба. Її розвиток безпосередньо пов’язано з режимом та якістю харчування, порушенням обміну речовин, а так само спадковістю. Вона розвивається за допомогою кристалізації солей і кальцію. В результаті утворюються камінці в каналах, які при переміщенні викликають сильний біль. Ефективним методом позбутися каменів у нирках є літотрипсія – безконтактне руйнування каменів під дією ультразвукових хвиль.

Ще однією поширеною причиною болю в нирках є пієлонефрит. У разі такого інфекційного захворювання нирки болять лише при пальпації (натисканні в області нирок). Цьому захворюванню більше піддаються жінки, ніж чоловіки. Лікування проводиться шляхом прийому антибіотиків протягом декількох тижнів.

Записатися до уролога: +380505880025; м. Львів, Вул. Чернігівська,7 ЛОКЛ, кабінет літотрипсії

Ще одна серйозна причина болю в нирках – кіста. Це захворювання небезпечніше інших, адже потребує складного та інтенсивного лікування. Результат лікування може бути як позитивним, так і негативним (поява рецидивів).

Буває таке, коли порушується процес відтоку сечі. Таке захворювання називається гідронефроз, при якому дуже сильно ниє і болить поперек. На початкових стадіях протікає без симптомів, а коли прогресує відчувається біль.

Нефроптоз – ще одна причина болю наших парних органів. При такому захворюванні нирка перекручується навколо своєї осі, що призводить до погіршення кровообігу нирки. Виникає після сильного перевтоми від фізичних робіт, при тривалому знаходженні у вертикальному положенні, різкому схудненні та отриманні травм в районі попереку людини.

Болі в нирках можуть розвинутися в результаті сильного переохолодження в холодну пору року, причому не обов’язково, що б низькій температурі піддалася поперек. Досить того, що у вас просто перемерзнуть ноги. Комусь нічого, а комусь достатньо одного разу сильно

го переохолодження.

Ниркова недостатність – орган перестає (повністю або частково) виконувати свої життєво-важливі функції. Розвивається в основному через неправильне питного режиму, при спробі аборту, через потрапляння в організм отруйних речовин і при прийомі лікарських препаратів, які дають навантаження на наші нирки. Буває і гостра ниркова недостатність, яка може виникнути при розвитку різних захворювань в організмі: подагра, пієлонефрит, цукровий діабет, аномалії сечоводів і т.д. Як гостра недостатність, так і звичайна ниркова недостатність викликаю болі в нирках (нирці).

Біль у нирках – що робити

Коли відчувається біль у нирках – потрібно діяти. Не можна затягувати, чекати, поки само пройде, просто терпіти. Насправді, багато захворювань нирок на перших стадіях протікають безсимптомно. І саме в цей час їх можна позбутися відносно легко і з найменшими наслідками для організму. Тому потрібно записатися на консультацію до уролога аби вчасно дізнатися про стан свого організму. Не потрібно соромитися чи думати, що це щось незначне. Бути здоровим – не соромно. Якщо вам потрібна консультація уролога – Львів чи область – звертайтесь за телефоном +380505880025  або адресою: Львів, вул. Чернігівська, 7, ЛОКЛ, урологічне відділення, кабінет літотрипсії.