30 Березня, 2019

Як відрізнити біль в нирках від болю в спині?

Больові відчуття можуть бути інколи такого характер, що досить проблематично визначити його точне джерело. Адже схожа локалізація може вводити в оману і треба дивитися на додаткові ознаки. Саме така ситуація із болем у спині та нирках: декому важко їх розрізнити. Інколи приступи болю в поперековому відділі спини такі сильні, що можуть знерухомити людину на певний час і треба вживати невідкладних заходів. В таких випадках потрібно точно знати із чим доводиться мати справу. Отож, різниця між болями у спину та нирках.

Основні ознаки болю у спині

Часто болі у спині можуть бути спричинені захворюванням самого хребта.

  • поява неприємних відчуттів під час підйому чогось важкого;
  • інтенсивний біль з’являється в момент різних рухів тулуба – нахилів, поворотів, зміні поз при сидінні, в положенні лежачи;
  • При болях в спині, викликаних проблемами в хребті, температура тіла майже ніколи не збільшується (виняток – радикуліт в гострому і запущеному прояві);
  • дискомфорт проявляється різко, і на час повністю паралізує людину – хворий застигає в тій позі, яка спровокувала неприємний напад.

Ознаки болю в нирках

Головні симптоми, що дають зрозуміти, що проблема полягає в нирках:

  • порушення в роботі сечового міхура (неприємні різі внизу живота, хворобливі випусканням сечі, іноді з домішкою крові);
  • поява проблем з шлунком і кишечником (блювота, нудота, зміна дефекації);
  • наявність яскраво виражених набряків під очима і в області гомілок, які добре помітні після ночі;
  • швидка стомлюваність, занепад сил і поява сонливості;
  • Біль в спині може супроводжуватися підвищенням тиску і мігренню.

Записатися до уролога: +380505880025; м. Львів, Вул. Чернігівська,7 ЛОКЛ, кабінет літотрипсії

Основні відмінності

Біль у спині, що спричинений захворюванням хребта можна тимчасово полегшити зігріваючим мазями або носінням спеціального корсета, а при ниркових проблемах дискомфорт подібним чином не усунути.

Яскравим підтвердженням того, що болить нирка, а не спина, є зміна сечі. Вона стає каламутною або втрачає колір. Біологічний матеріал може бути з кров’ю, слизом, купувати темний чайний відтінок.

Відмінність симптомів полягає в тому, що біль в спині при ниркових захворюваннях може супроводжуватися високою температурою. У разі патологій хребта лихоманка і озноб відсутні.

Перераховані симптоми дають можливість приблизно визначити, де знаходиться біль в нирці або спині. Точно виявити це самостійно неможливо. Зрозуміти справжню причину поганого самопочуття допоможе лікар.

Тому в разі виникнення болю не варто надіятися на самі лише знеболюючі препарати – варто піти до лікаря, щоб точно дізнатися причину болю та пройти необхідне лікування. Адже на ранніх стадіях будь яку хворобу легше вилікувати, аніж на запущених.