30 Березня, 2019

Вплив жорсткої води на утворення каменів у нирках

Жорстка вода – це вода із надмірним вмістом в ній солей кальцію і магнію, сульфатів і заліза, гідрокарбонатів.  Згідно державних санітарних норм, вода вважається жорсткою при концентрації солей вище 7 ммоль/дм3. Перевищення цього показника фіксують дуже часто. Оскільки, вода – це продукт повсякденного вжитку, то цій солі в надмірній кількості залишаються в організмі людини.

Вплив жорсткої води на організм

Вода з високою концентрацією солей призводить до негативних змін в організмі. Солі здані порушити всмоктування жирів внаслідок їх омилення та подальшого утворення в кишечнику нерозчинних кальцієво-магнієвих сполук. Також відбувається обмеження надходження в організм поліненасичених жирних кислот та деяких вітамінів і мікроелементів. В залежності від хімічного складу солей (що є у надмірній кількості) жорстка вода може спричинити та стимулювати розвиток різних захворювань. Так, розвитку захворювань печінки, крові й алергійних реакцій, погіршенню репродуктивної функції сприяє надлишок заліза у воді. Тому що воно погано виводиться із організму та має канцерогенний вплив. Розвитку анемії, порушенню функціонального стану центральної нервової системи сприяє вживання води із надмірних вмістом магнію. Надлишок свинцю через вживання жорсткої води може спровокувати гіпертензію, а надлишок хлору в сполуках з іншими органічними речовинами утворює канцерогени, що призводять до ракових пухлин.

Вплив жорсткої води на сечовидільну систему

Безумовно, що споживання жорсткої води негативно позначається на функціонуванні сечовидільної системи. І виходячи з загальної логіки утворення та хімічного складу каменів у нирках – часто вважають, що розчинені солі відкладаються та формують конкременти. Це не зовсім так, адже формування каменів у нирках – значно складніший процес. Підвищена жорсткість води є одним із факторів розвитку сечокам’яної хвороби (особливо рецидивів), але не виключним. І часто він здійснює вплив у поєднанні з іншими чинників. Підвищена кількість солей, що поступаю в організм разом із водою – підвищене навантаження на нирки.

Як нейтралізувати вплив жорсткої води на сечовидільну систему

Записатися до уролога: +380505880025; м. Львів, Вул. Чернігівська,7 ЛОКЛ, кабінет літотрипсії

1.Вживайте якісну рідину в достатній кількості

Людям потрібно вживати в середньому 1,5 л рідини на день. Жорстку воду можна пом’якшити

різноманітними засобами фільтрації та хімічними методами.

2.Дотримуйтесь правильної дієти.

Вживайте менше солі та цукру, збільшіть кількість овочів та фруктів у раціоні.

3.Вживайте частіше лимони лимони

Вода разом із лимонним соком збільшує кількість лимонної кислоти в сечі. А це, в свою чергу, не да кальцію утворювати нерозчинну сіль із щавлевою кислотою.

4.Не куріть.

Цигарки спричиняють зменшення інтенсивності кровотоку по всьому тілу, це стосується і нирок. А менша кількість крові у нирках погіршує їх роботу.

5.Займайтесь спортом.

Якщо ви помітили в себе пені негативні симптоми у роботі нирок та сечостатевої системи, відчуваєте дискомфорт та біль – варто звернутися до спеціаліста. Консультація уролога зніме всі питання і дасть інформацію для подальших дій. Важливо не затягувати із візитом до лікаря та надіятися, що симптоми минуть самі по собі. Ні. Якщо є якісь  симптоми в організмі – значить, на те є причина. І її потрібно усунути. Зверніться одразу до лікаря, якщо вам потрібен уролог – записатись на прийом не складно.  Адже профілактика завжди краща від лікування. Якщо вам потрібна консультація уролога – Львів чи область – ви можете отримати її за  адресою: м. Львів, Вул. Чернігівська,7 ЛОКЛ, урологічне відділення, кабінет літотрипсії. Кваліфіковані фахівці зможуть надати вам необхідну допомогу.