8 Лютого, 2019

З’явилась кров у сечі: що це може означати

Поява крові в сечі (гематурія) – це один із тривожних симптомів, що вказує на наявний розлад в сечостатевій системі. Існує декілька причин, через які в сечу потрапляє кров. Це інфекційні захворювання, онкологія, запальні процеси, травми сечоводів, сечокам’яна хвороба, тощо. Поява крові в сечі, хоч і проявляється при різних хворобах, є характерною ознакою присутності злоякісних пухлин нирок чи сечового міхура.

Гематурію за величиною поділяють на:

– макрогематурію, коли візуально помітно домішки крові в сечі

– мікрогематурію, коли при мікроскопії осаду загального аналізу сечі визначають більше 2 еритроцитів у полі зору

Приблизно 1 мл кровотечі достатньо, аби гематурію можна було помітити. Кров у сечі може вирізнятись по-різному: від забарвлення в сечі в рожевий, червонуватий та насичений червоний відтінки та проявлятися як згустки крові чи гною. Втім, червоне забарвлення сечі може бути наслідком вживання певних ліків чи певної їжі, напоїв.

Діагностика гематурії

Основою для початкової діагностики є оцінка супутніх симптомів. Тому що, кров у сечі з’являється при певних розладах і захворюваннях на таких стадіях, коли вже присутні і інші симптоми. Наприклад, якщо наявність крові в сечі супроводжується болями в попереку, ймовірно, це пов’язано з наявністю каменів у нирках або сечовому міхурі. Якщо гематурія пов’язана з утрудненим сечовипусканням, або проявляється під час дефекації, це може говорити про хворобу простати. Щодо онкології, то на початковому етапі розвитку, пухлини можуть розвиватися безсимптомно. І пізніше єдиним видимим симптомом є саме кров у сечі. Тому варто одразу звернутися до уролога щодо обстеження.

Записатися до уролога: +380505880025; м. Львів, Вул. Чернігівська,7 ЛОКЛ, урологічне відділення, кабінет літотрипсії

Лікування гематурії

Гематурія – це не хвороба, а симптом. Тому лікування спрямоване на нейтралізацію причини, яка її викликала. Лікування залежить від захворювання, що викликало тривогу. При наявності каменів у нирках часто застосовується літотрипсія для розщеплення цих конкрементів та виведення їх з організму.  У випадку онкологій застосовується цілий спектр комплексних рішень, які призначаються фахівцем. Тут є багато варіацій, в залежності від особистих факторів пацієнта та розвитку новоутворення.

З’явилась кров у сечі – куди звертатися

Якщо ви виявили в себе подібні симптоми – не затягуйте, а зверніться до уролога. Провівши обстеження на відповідному обладнанні, отримавши дані лабораторних аналізів, лікар матиме повну картину та зможе призначити подальше лікування. Або ж спростує усі побоювання. В будь-якому випадку – не варто зволікати. Якщо вам потрібна консультація уролога – Львів чи область – ви можете отримати її за  адресою: м. Львів, Вул. Чернігівська,7 ЛОКЛ, урологічне відділення, кабінет літотрипсії. Кваліфіковані фахівці зможуть надати вам необхідну допомогу.