24 Січня, 2019

Коли потрібне УЗД нирок

Ультразвукова діагностика (УЗД) нирок та органів сечостатевої системи – це один з найефективніших методів діагностики. Він відрізняється інформативністю, відсутністю протипоказань та травматизму при проведенні. Її рекомендують проводити також і з профілактичними цілями.

Найчастіше цей метод діагностики приписують, коли присутні наступні симптоми:

  • Відчуття болю та дискомфорту в попереку
  • Порушення сечовипускання, відчуття болю, дискомфорту, часті позиви до сечовипускання
  • Зміна кольору сечі, домішки крові у сечі
  • Після травми та хірургічних операцій на нирці
  • Після виявлення лабораторними дослідженнями великої кількості солей у сечі
  • Після травми попереку

Також діагностику використовують під час проведення оперативних та малоінвазивних втручань як засіб контролю.

Які хвороба можна виявити завдяки УЗД нирок?

Цей метод дає інформацію про присутність або відсутність циститу, пієлонефриту, сечокам’яної хвороби, онкологій, кісти тощо. УЗД дає інформацію про стан нирки, внутрішню структуру, кровотік тощо.  Особливо ефективний цей метод при сечокам’яній хворобі, оскільки може надати досить детальну інформацію про розташування каменів, їх форму, розміри, кількість.

Записатися до уролога: +380505880025; м. Львів, Вул. Чернігівська,7 ЛОКЛ, урологічне відділення, кабінет літотрипсії

Як відбувається УЗД нирок

Ця процедура безпечна ба безболісна. Відбувається вона так: лікар використовує спеціальний датчик, що генерує звукові хвилі високої частоти. Цей же датчик ці самі хвилі і сприймає. «Випущена» датчиком хвиля поширюється в однорідному середовищі із стабільною швидкістю. А коли середовище змінюється – вона частково відбивається. Тобто, крізь черевну порожнину хвиля йде із певною швидкістю. А коли контактує із органом (в даному випадку – з ниркою), який має іншу щільність, аніж черевний простір – частково відбивається, а частково – проходить далі. Датчик вловлює відбитий назад рух хвилі, обробляє сигнал, а комп’ютер перетворює його в зображення нирки і виводить на монітор. Для дослідження легень чи кишечника не застосовується УЗД дослідження. Тому що межа тканин та повітря відбиває ультразвукову хвилю повністю. З цієї причини шкіру пацієнта змащують спеціальним гелем – щоб місце контакту датчика та шкіри було без повітря. Прохід та відбивання ультразвукових хвиль залежать від кута потрапляння на орган – при перпендикулярному напрямку відбивання найбільше. Тому лікар здійснює різні маніпуляції датчиком на тілі – рухає, нахиляє, повертає, по –різному притискає до тіла. Так він отримує кращу «картинку» нирки та більше інформації. Відповідно, може встановити правильний діагноз.

Записатися на Узд нирок (Львів чи область) можна за телефоном 050-58-80-025  або за адресою: м. Львів,вул. Чернігівська 7, Львівська обласна клінічна лікарня, урологічне відділення.  У вас буде можливість пройти обстеження на апараті експертного класу Acuson Aspen. Він обладнаний широким набором ультразвукових датчиків, що застосовуються для діагностики.