24 Січня, 2019

Коли потрібні літотрипсія: лікування каменів нирок

Камені в нирках – це найпоширеніша форма сечокам’яної хвороби. Це конкременти, що сформувалися внаслідок кристалізації солей із сечі. Дуже часто під цим терміном і розуміють сечокам’яну хворобу, хоч вона має більше форм та виражень. Ці камені відрізняються за формою, розміром, хімічним складом та причинами утворення. Якщо сечокам’яну хворобу не лікувати, терпіти всі неприємні симптоми – це може призвести до серйозних наслідків, аж до втрати органу або до летальних наслідків.  Адже відбувається порушення функціонування нирок і сечостатевої системи, внаслідок чого припиняється пасаж сечі і вона не виводиться з організму. Все це може привести до запальних процесів, які поступово поширюються на інші внутрішні органи. В першу чергу страждає сечостатева система, оскільки з’являються запалення різної складності. До тканин внутрішніх органів не надходить достатня кількість поживних речовин, внаслідок чого розвиваються різні патології. Ускладнення може бути загального, інфекційного і неінфекційного характеру.

Лікування каменів у нирках

Лікування сечокам’яної хвороби полягає у виведенні каменів з організму. для цього існують декілька методів:

Консервативний метод – це виведення каменів з нирок та сечоводів за допомогою лікарських засобів. Якщо сечокам’яна хвороба вже розвивається та розмір конкрементів уже більший – то цей метод малоефективний.

Записатися до уролога: +380505880025; м. Львів, Вул. Чернігівська,7 ЛОКЛ, кабінет літотрипсії

Оперативний метод. Це хірургічне втручання, мета якого – «вийняти» камінь із організму. Метод має певні недоіки, оскільки він достатньо травматичний, пацієнт перебуває 7-10 дні у стаціонарі, і ще до 30 днів має певні обмеження по фізичній активності. Зараз він використовується все рідше.

Значно прогресивнішим та найефективнішим методом є літотрипсія. Це медична процедура, метою якої є фізичне руйнування каменів. Застосовуючи її, каменів можна позбутися буквально за один день.   Цю процедуру поділяють на безконтактну та контактну. Безконтактна (її ще називають екстракорпоральною або дистанційною) – станом на сьогодні є частіше застосовуваною. Її рекомендують до здійснення за винятком, коли є протипоказання. Вона проводиться без надрізів чи ендоскопічних інструментів. При контактному, або інтракорпоральному методі літотрипсії безпосередньо до каменя підводять  електрод, лазерне волокно і т.д. через ендоскопічне обладнання – цистоскопи, уретероскопи, нефроскопи.

 

Незважаючи на різноманітність видів літотрипсії, мета залишається одна – зруйнувати камінь і видалити уламки через природні сечовидільні шляхи без відкритого оперативного втручання.  Це швидка та безболісна процедура, яка не потребує оперативного втручання. Зазвичай, потрібен лише один сеанс, який триватиме кілька годин. Разом з періодом підготовки післяпроцедурного відновлення – один день.

Літотрипсія у Львові

У Львові здійснити процедуру літотрипсії  можна у Львівській обласній клінічній лікарні. За адресою: вул. Чернігівська, 7, урологічне відділення, кабінет літотрипсії. Провідні фахівці мають понад 20-річнийдосвід проведення процедури літотрипсії. Як інтракорпоральної, так і екстракорпоральної. Вони одними з перших у Львові почали проводити подібного роду процедури.
Не зволікайте – здоров’я важливіше вагань!