Дитяча та підліткова урологія вивчає анатомічний і функціональний стан органів сечостатевої системи у дітей та займається їх лікуванням.
Якщо дитина скаржиться (або це помічають батьки) на порушення сечовипускання (надто часте, болюче тощо), нетримання сечі (особливо вночі), болі в животі чи попереку, запальні процеси на статевих органах – це причина негайно записатись на консультацію до дитячого уролога. Своєчасна діагностика спрямована на профілактику і раннє виявлення вроджених аномалій розвитку верхніх сечовивідних шляхів та вже набутих захворювань.
Розлади сечовипускання, денне та нічне нетримання сечі у дитячому віці сприймають як ще не до кінця набуту навичку дитини. Але якщо таке відбувається після 2 років – варто звернути увагу на цю проблему. Вікова межа, що визначає нетримання сечі як захворювання, становить у дівчаток — 4 роки, у хлопчиків — 5 років. Cвоєчасне виявлення та усунення проблем із сечостатевою системою збереже здоров’я дитини, нормальне функціонування органів та усуне проблеми в психологічній та сексуальній (в майбутньому) сфері.
Які захворювання може діагностувати дитячий уролог?
Це можуть бути:
- Сечокам’яна хвороба
- порушення функції сечового міхура (запальні і нейрогенні порушення; вроджені вади розвитку);
- гострі й хронічні інфекції сечовивідних шляхів;
- вроджені аномалії розвитку сечовивідної системи та зовнішніх статевих органів
- фімоз
Лікування сечокам’яної хвороби у дітей
Попри стереотип, що камені в нирках виникать лише у людей старшого чи середнього віку, сечокам’яна хвороба молодшає. І її діагностують у зовсім малих пацієнтів. Найефективнішим метолом лікування цієї
хвороби є літотрипсія. Та чи можна їм проводити літотрипсію – як і дорослим? Відповідь – так. Діти добре переносять цю процедуру, немає побічних ефектів чи протипоказань. Варто відзначити, що конкременти у дітей віком 7 – 11 років є доволі крихкі. Тому процес звільнення від уламків є досить успішним. Зазвичай достатньо одного сеансу, аби роздрібнити камені.
У Львові літотрипсію для дітей проводять у Львівській обласній клінічній лікарні, урологічному відділені, кабінет Літотрипсії. Це, практично, єдиний заклад у Львові, що проводить таку процедуру для дітей. Фахівці цього закладу майже 20 річний досвід проведення такого роду процедур. Вони проводяться у співпраці з дитячим урологом. Адже тільки лікар, що працює із дітьми може достовірно та фахово діагностувати певне захворювання в дитини та надати заключення на проведення подібного роду процедур. Фахівці цього відділення володіють необхідними знаннями та методиками і проводять усі операції на відповідному обладнанні. Щорічно вони проводять літотрипсію для, приблизно, 25 дітей.
Тому якщо у дитини виникла потреба у проведенні літотрипсії або виникли певні проблеми із сечостатевою системою – не зволікайте, а швидше зверніться до лікаря – дитяче здоров’я потрібно берегти!