22 Січня, 2019

Як уберегтись від сечокам’яної хвороби?

Сечокам’яна хвороба – це одна з найчастіших причин операцій на нирках та сечоводах: згідно статистики, 30-45% всіх урологічних захворювань припадають на сечокам’яну хворобу.

Сечокам’яна хвороба характерна наявністю конкрементів у різних органах і ділянках сечостатевої системи. Спочатку кристалізуються такі речовини, як кальцій, фосфати, щавлева чи сечова кислоти. Потім ці кристали збільшуються у розмірах і вони формують камені. Які в частих випадках буквально – камені, адже досягають кількох сантиметрі у розмірі. Найефективнішим методом лікування сечокам’яної хвороби є літотрипсія. Це процедура, яка дозволяє безконтактно та безболісно роздробити ці утворення. Ця процедура триває кілька годин та характеризується тим, що вона не створює додатково навантаження на організм і не потребує тривалої реабілітації.

Профілактика сечокам’яної хвороби

Причини виникнення сечокам’яної хвороби дуже різноманітні. Ними можуть бути: вроджені аномалії, кліматичні умови, запальні процеси, гормональні порушення, дефіцит вітамінів та мікроелементів, зміни рН сечі тощо. Для кожного випадку потрібно аналізувати свої фактори. Проте існують все ж загальні правила і закономірності, що дозволяють суттєво зменшити імовірність розвитку цього захворювання чи зменшити ризик рецидиву вже перенесеної хвороби.

Записатися до уролога: +380505880025; м. Львів, Вул. Чернігівська,7 ЛОКЛ, урологічне відділення, кабінет літотрипсії

Отож, правила профілактики сечокам’яної хвороби:

  1. Вживайте достатню кількість рідини.

Імовірність утворення конкрементів у органах сечостатевої системи вдвічі вищий у тих людей, що не вживають достатньої кількості води на добу. Це – 1.5 літра, хоч у декого показник може відрізнятися, враховуючи певні фізіологічні особливості.

  1. Вживайте менше солі та цукру, збільшіть кількість овочів та фруктів у раціоні.

Що більше солі споживає людина, то більше кальцію виводиться із кісток. Рекомендовано вживати 5 грамів солі на добу 9приблизно чайна ложка). Треба зважати і на те, що сіль вже є вмістна у деяких готових продуктах та стравах. Потрібно слідкувати, щоб в раціон потрапляли білки рослинного і тваринного походження. Адже через надмірне споживання білків тваринного походження в організмі підвищується рівень сечової та фосфатної кислоти. Дл більшості зрілих людей необхідно споживати білка у розрахунку 0,600,8 грамів/кг маси тіла на добу.  Для людей, що активно займаються спортом, фізичною працею, вагітним та літнім людям цей показник становить 1,6-2 грам/кг. Важливо, щоб білок був під час кількох прийомів їжі.

  1. Вживайте лимони

Вода разом із лимонним соком збільшує кількість лимонної кислоти в сечі. А це, в свою чергу, не да кальцію утворювати нерозчинну сіль із щавлевою кислотою.

  1. Не куріть.

Цигарки спричиняють зменшення інтенсивності кровотоку по всьому тілу, це стосується і нирок. А менша кількість крові у нирках погіршує їх роботу.

  1. Займайтесь спортом.

Активні фізичні навантаження допомагають тримати у нормі артеріальний тиск, мікроциркуляцію крові у нирках. Що зменшує ризик розвитку захворювань нирок.

Якщо ви помітили в себе пені негативні симптоми у роботі нирок та сечотсатевої системи, відчуваєте дискомфорт та біль – варто звернутися до спеціаліста. Консультація уролога зніме всі питання і дасть інформацію для подальших дій. Важливо не затягувати із візитом до лікаря та надіятися, що симптоми минуть самі по собі. Ні. Якщо є якісь  симптоми в організмі – значить, на те є причина. І її потрібно усунути. Зверніться одразу до лікаря, якщо вам потрібен уролог – записатись на прийом не складно.  Адже профілактика завжди краща від лікування. Якщо вам потрібна консультація уролога – Львів чи область – ви можете отримати її за  адресою: м. Львів, Вул. Чернігівська,7 ЛОКЛ, урологічне відділення, кабінет літотрипсії. Кваліфіковані фахівці зможуть надати вам необхідну допомогу.