22 Січня, 2019

Рецидив сечокам’яної хвороби

Сечокам’яна хвороба – це захворювання, що виникає внаслідок утворення конкрементів (каменів) в органах сечостатевої системи.  Це одна з найчастіших причин операцій на нирках та сечоводах. За статистикою – на сечокам’яну хворобу припадає 30-45% всіх урологічних захворювань.

Виникнення та лікування сечокам’яної хвороби

Причини утворення каменів – дуже різноманітні. Ними можуть бути: вроджені аномалії, кліматичні умови, запальні процеси, гормональні порушення, дефіцит вітамінів та мікроелементів, зміни рН сечі тощо. Варто зазначити, що вроджені тубулопатії (ферментопатії) створюють сприятливий фон для подальшого виникнення та формування каменів. Чому? Тому що внаслідок недостатності чи, навіть, відсутності будь-якого ферменту порушується обмін речовин або порушуються функції канальців нефронів.

Одним із найефективнішим способом позбутися каменів є літотрипсія.  Цю процедуру поділяють на безконтактну та контактну. Безконтактна (її ще називають екстракорпоральною або дистанційною) – станом на сьогодні є частіше застосовуваною. Її рекомендують до здійснення за винятком, коли є протипоказання. Вона проводиться без надрізів чи ендоскопічних інструментів. При контактному, або інтракорпоральному методі літотрипсії безпосередньо до каменя підводять  електрод, лазерне волокно і т.д. через ендоскопічне обладнання – цистоскопи, уретероскопи, нефроскопи.

Не заважаючи на той чи інший спосіб літотрипсії, достатньо одного сеансу в кілька годин, щоб роздробити камінь та абортувати його із організму. Після цього йде короткий період реабілітації і вже через день – два пацієнт може повертатися до звичного ритму життя. Зазвичай пацієнту приписують певну дієту чи зміну певних звичок – щоб унеможливити рецидив хвороби. Та все ж такі випадки трапляються.

Рецидив сечокам’яної хвороби

Існують групи ризику пацієнтів відносно утворення конкрементів. Майже у 50% хворих на сечокам’яну хворобу за життя рецидив виникає лише один раз. Але 10% хворих мають рецидиви частіше.

Записатися до уролога: +380505880025; м. Львів, Вул. Чернігівська,7 ЛОКЛ, урологічне відділення, кабінет літотрипсії

Є два головних фактори, що стимулюють процес рецидивування:

  • Недостатність протеолізу сечі, що призводить до формування білкової матриці ниркового каменя та подальшого наростання матеріалу на цій матриці.
  • Рівень рН у пересиченому сольовому розчині, що є оптимальним для кристалізації солей. Що в подальшому сприяє формуванню кристалічної частини каменя.

Що ще сприяє рецидиву каменів?

  • Мала кількість спожитої води. В залежності від фізіологічних особливостей організму у кожного є різна добова норма спожитої води. Але в середньому це повинно бути 1,5 літра. А в тих, хто переніс сечокам’яну хворобу ця кількість зростає в двічі – до 3 літрів.
  • Низька якість води. Просто пити багато води недостатньо – необхідно зважати ще на її якість. Надлишок розчинених у воді мінералів та інших речовин призводить до того повторного утворення конкрементів в органах сечостатевої системи.
  • Шкідливі звички. Надмірне споживання газованих напоїв (вони мають дуже високу кислотність), кислої, солоної їжі призводить до повторного формування конкрементів.

Літотрипсія у Львові

Першими процедуру літотрипсії почали проводити ще 20 років тому в Львівській обласній клінічній лікарні, урологічному відділенні, кабінеті літотрипсії. За цей час фахівці напрацювали великий досвід та відповідні навики. Тому з радістю вам допоможуть – звертайтесь!