21 Грудня, 2018

Помутніння сечі – що це може означати

В здорових людей сеча має бут світлого кольору без ніяких домішок. Звичайно, що колір відрізнятиметься – це залежить від раціону, тривалості між відвідинами туалету тощо. А коли у ній з’явились певного роду домішки, вона стала мутною – це свідчить про певний розлад або захворювання в організмі. В такому випадку потрібно, як мінімум, здійснити лабораторний аналіз, або записатися на консультацію до уролога.  Зважаючи на особливості організму, в чоловіків, жінок та дітей бувають різні причини помутніння сечі.

Помутніння сечі у чоловіків

Часто помутніння сечі свідчить про проблеми із простатою. Простатит – одне із найчастіших захворювань чоловіків старше 40 років. Але за останні десятиліття хвороба «молодшає» і групи ризику потрапляють молодші покоління. Окрім простатиту, помутніння сечі може спричинити аденома простати. В цьому випадку, в сечі спостерігаються ще і домішки крові – свідчення запального процесу в органі.

Записатися до уролога: +380505880025; м. Львів, Вул. Чернігівська,7 ЛОКЛ, урологічне відділення, кабінет літотрипсії

Також цей симптом може вказувати на сечокам’яну хворобу – наявність каменів у нирках, сечоводі чи інших органах сечостатевої системи. Венеричні або інфекційні хвороби – також можуть спричиняти помутніння урини. Окрім помутніння, в сечі, під час аналізу, можуть бути виявлені осад, домішки та патологічні тіла.

Помутніння сечі у жінок та дітей

В жінок зміна кольору урини може свідчити про розвиток гінекологічних та урологічних проблем, а також венеричних і інфекційних захворювань. Інколи це також може стосуватись питань особистої гігієни. Окремо варто розглядати період, коли жінка вагітна. В цьому випадку зміна кольору сечі може вказувати на та, що ній є домішки лейкоцитів, білка, мікроорганізмів і солей. Варто також пам’ятати, що кількість солей кальцію в сечі вагітної значно скорочується, оскільки більшість з них витрачається організмом на формування скелета у малюка. Гормональний збій – ще одна причина помутніння біологічної рідини у майбутніх мам. Однак реальні причини таких змін в силах визначити тільки гінеколог або інший медичний фахівець.

Щодо дітей, то у них помутніння сечі доволі часто викликане внаслідок порушення водного балансу в організмі. Що є наслідком неправильного харчування. В той же час, серед причини можуть бути і патології чи інфекції – тут достовірно може сказати лише лікар уролог.

Помутніння сечі: куди звертатися

Якщо ви виявили в себе подібні симптоми – не затягуйте, а зверніться до уролога. Провівши обстеження на відповідному обладнанні, отримавши дані лабораторних аналізів, лікар матиме повну картину та зможе призначити подальше лікування. Або ж спростує усі побоювання. В будь-якому випадку – не варто зволікати. Якщо вам потрібна консультація уролога – Львів чи область – ви можете отримати її за  адресою: м. Львів, Вул. Чернігівська,7 ЛОКЛ, урологічне відділення, кабінет літотрипсії. Кваліфіковані фахівці зможуть надати вам необхідну допомогу.