21 Грудня, 2018

Цистит у чоловіків – як вилікувати: консультація уролога

Як відомо, цистит – це запальний процес, що розвивається в слизовій оболонці сечового міхура. Розрізняють різні види циститу: бактерійний, алергічний, вірусний, променевий, хімічний, медикаментозний. Також виділяють також «первинний» і «вторинний» цистит.

Первинний (гострий) цистит –  розвивається самостійно через те, що сечовий міхур потрапила інфекція. При довгій тривалості розвитку – захворювання може перерости у  хронічну форму. Вторинний цистит – розвивається внаслідок інших захворювань організму: сечокам’яна хвороба, поліпи уретри, стриктури уретри, запальні процеси, хвороби простати, травм стінок сечового міхура та ін. Варто зауважити, що, хоч і у чоловіків цистит розвивається рідше, все ж – це небезпечне для організму захворювання.

Записатися до уролога: +380505880025; м. Львів, Вул. Чернігівська,7 ЛОКЛ, урологічне відділення, кабінет літотрипсії

Цистит у чоловіків: симптоми

Про цистит у чоловічому організмі свідчать такі ознаки:

  • Присутність болю внизу живота
  • Часта потреба сечовипускання (інколи – до 10 разів протягом години)
  • Імперативні позиви до сечовипускання – неможливість відтермінувати акт, потреба в негайному сечовипусканні
  • Зменшення об’ємів сечі
  • Дискомфортні відчуття під час сечовипускання: болі, печіння, ріжучий біль
  • Відчуття не до кінця спорожненого сечового міхура після сечовипускання
  • Домішки крові у сечі
  • Підвищена температура тіла

Цистит у чоловіків: як діагностувати та вилікувати

Діагностувати цистит може лікар уролог. Завдяки проведеній діагностиці на сучасному обладнанні, завдяки інформації лабораторних аналізів, він матиме повну картину та зможе чітко ідентифікувати захворювання. І на основі цієї інформації – призначити лікування. Скоріше всього, для того, щоб встановити причину симптомів, пацієнту потрібно буде пройти УЗД нирок, уретри, сечового міхура, здійснити загальний аналіз сечі та бактеріальний посів сечі на виявлення джерела запального процесу.

Для ефективного лікування циститу лікар може запропонувати комплексну терапію: уросептики, антибіотики, імуномоделюючі препарати, сечогінні засоби, тощо.

Не потрібно лікуватися народними методами чи займатися самолікуванням і самотужки призначати собі антибіотики. Це може тільки погіршити ситуацію та завдати шкоди організму. Довірте це професіоналам.