7 Грудня, 2018

Резекція нирки

Резекція нирки – це оперативне втручання, під час якого відбувається видалення частини тканин нирки. Новоутворення, які можуть вразити нирку, інколи розвиваються настільки інтенсивно, що їх потрібно видалити із частиною уражено тканини. Наприклад, пухлина чи кіста. Водночас, орган зберігається в дієздатному стані, а усунення хворої частини дає змогу зменшити навантаження на здорову частину для підтримки її функціонального стану. Це крайній випадок, який застосовується тоді, коли інші методи лікування не дають результату, а новоутворення прогресує та ушкоджує сусідні тканини.

Резекція нирки є трьох типів: відкрита, лапароскопічна та екстракорпоральна. Це втручання проводять під загальним наркозом, опісля організму потрібен період реабілітації (15 днів та більше).

Які є показання до резекції нирки

Ця операція проводиться тоді, коли є часткове ураження нирки. І коли відсічення хворої частини дасть змогу здоровій відновитись та повноцінно функціонувати. Найчастіше проводять резекцію при таких захворюваннях:

 • Полікістоз
 • Новоутворення
 • Нирковий туберкульоз
 • Поранення нирки (вогнепальні чи ножові)
 • Сечокам’яна хвороба (коли присутнє відкладення каменів у паренхімі)

Записатися до уролога: +380505880025; м. Львів, Вул. Чернігівська,7 ЛОКЛ, урологічне відділення, кабінет літотрипсії

Умовами призначення резекції є:

 • Коли зона ураження нирки займає понад 4 см
 • Коли новоутворення швидко прогресує та збільшується у розмірі
 • Коли діагностована онкологія в обох нирках
 • Коли є велика імовірність рецидиву злоякісного новоутворення
 • Висока імовірність ниркової недостатності на обох органах
 • Коли при сечокам’яній хворобі конкремент розташовується внизу чашечки

Резекцію не проводять вагітним жінкам,  при наявній інфекції в організмі та при низькому згортанню крові. Якщо є серйозне ураження нирки, яке зачіпає увесь орган – тоді проводиться повне видалення нирки.

Лапароскопічна резекція

Найчастіше застосовують цей вид резекції. Це процедура тривалістю 2-3 години, при якій на тілі пацієнта роблять 3-4 невеликі розрізи по 1-2 см. Через них вводяться інструменти та спеціальна камера, що передає зображення на монітор. Завдяки цьому лікар має візуальний контроль операції. Черевну порожнину заповнюють спеціальним газом, щоб мати більше простору для маніпуляції. Перетискається ниркова артерія на 10-15 хв. Резекція потребує значної точності і обережності. Після того, як уражену частину видаляють – накладають шви, виводять дренаж, витягують вирізану частину, виводять газ та зашивають надрізи на тілі.

Відкрита резекція

Проводиться тоді, коли лапароскопічна резекція неможлива (коли пацієнт страждає на ожиріння чи новоутворення має дуже великий розмір). Під час процедури робиться надріз 10-15 см, розрізають підшкірні тканини для доступу до черевної тканини. Лікар має прямий доступ до нирки, може виділити уражену тканину та її відсікти. Це доволі травматичний метод, який потребує тривалої реабілітації.

Екстраткорпоральна резекція

Цей метод рідко застосовують, оскільки існує значний ризик погіршення стану пацієнта. Також він є технічно складнішим, триває довше та потребує більше доступів до органу.

Урологія: Львів

Резекція нирки є крайнім заходом  – не варто його допускати. В абсолютній більшості випадків йому альтернатива – коли хвороба ще не прогресувала до такого загрозливого стану. Просто потрібно вчасно почати лікування. А для того, щоб захворювання вчасно виявити і діагностувати – треба вчасно проходити обстеження уролога та не затягувати із візитом, коли проявляються перші симптоми.

Записатися на консультацію уролога у Львові можна у Львівській обласній клінічній лікарні, урологічне відділення. Кваліфіковані спеціалісти зможуть провести обстеження та надати інформацію про стан вашого організму. Звертайтесь!