30 Листопада, 2018

Як відбувається літотрипсія

Як відомо, літотрипсія – це медична процедура, метою якої є фізичне руйнування каменів та інших твердих побічних утворень в тілі людини (каменів сечоводу, нирок тощо). Це сучасний і і ефективний метод лікування сечокам’яної хвороби, що має низку переваг. Літотрипсія – це хірургія одного дня, тому що процедура займає кілька годин, термін післяопераційної реабілітації – менше доби. Практично не має ускладнень та протипоказань.

Як відбувається процедура літотрипсії

Коли лікар уролог скеровує пацієнта проходження цієї процедури, то потрібна певна підготовка, але нічого особливого. Безпосередньо перед початком процедури потрібно зняти верхній одяг та прикраси. За потреби пацієнт може приймати заспокійливі чи знеболюючі засоби. Потім пацієнт лягає на спеціальний стіл і починається безпосередня процедура.

  1. За допомогою УЗД лікар уролог локалізує камінь, визначає його проекцію
  2. Пацієнт лягає так, щоб був можливий прямий вплив хвиль на камінь
  3. До пацієнта приставляють спеціальну подушку з водою – через неї проходитиме вся послідовність ударних хвиль. Під нею пацієнт можливо відчуватиме легке пощипування, постукування або легкі больові відчуття за час проведення літотрипсії.
  4. Під час проведення процедури, відбувається контроль з допомогою УЗД – лікар на екрані спостерігає відколювання шматків каменів та формування «кам’яної доріжки»
  5. Коли камінь розколовся на достатньо дрібні фрагменти, щоб могти проходити сечовивідними шляхами – процедура закінчується

Записатися до уролога: +380505880025; м. Львів, Вул. Чернігівська,7 ЛОКЛ, урологічне відділення, кабінет літотрипсії

Виведення решток конкремента відбуватиметься природнім шляхом, тому можливий певний дискомфорт. Щоб зняти біль, розширити сечоводи та розслабити сфінктери сечового міхура – призначаються відповідні препарати. Також призначаються сечогінні препарати. Лікар оглядає хворого після процедури і якщо його стан задовільний – відпускають до дому в той же день.

Що може відчувати пацієнт після проведення літотрипсії

Може бути певний дискомфорт при сечовипусканні: прискорене, часті позиви, супроводжуватиметься болем та печінням. Також пацієнт може спостерігати вихід дрібних уламків разом із сечею (пісок чи трішки крупніша фракція).ці уламки здатні подразнювати сечоводи – тому в сечі можуть бути невеличкі домішки сечі. Рідко проявляється ниркова колька. Але її можна знімати знеболюючими препаратами. В залежності від індивідуальних особливостей організму – пацієнт може відчувати певне нездужання, підвищення температури. Про появу таких симптомів потрібно розповісти лікуючому лікареві, контроль може відбуватися і в телефонному режимі.

Літотрипсія у Львові

Першими процедуру літотрипсії почали проводити ще 20 років тому в Львівській обласній клінічній лікарні, урологічному відділенні, кабінеті літотрипсії. За цей час фахівці напрацювали великий досвід та відповідні навики. Тому з радістю вам допоможуть – звертайтесь!