30 Листопада, 2018

Пісок у нирках: що це та як лікувати – консультація уролога

«Пісок у нирках» – термін доволі поширений і багато хто його неодноразово чув. Під цим терміном розуміють солі чи камені в нирках дрібної фракції розміром з пісок. Але, насправді, не існує в міжнародній класифікації захворювань такої хвороби як « пісок у нирках». А поява в організмі таких дрібних каменів – це ознака сечокам’яної хвороби. Це дрібні кристалики, які можуть перерости у великі за розміром конкременти. Вони уповільнюють роботу нирок, сечівника чи сечового міхура. Дуже часто ці малі конкременти закривають просвіт нирки і ускладнюють цим пасаж сечі. І це може призвести до розривів внутрішніх органів, зараження тощо.

Яким є пісок у нирках

Переважно це сукупність конкрементів, діаметром до 0,9 мм. Конкременти мають щільну структуру, в складі – білки та фосфати. Єдина відмінність від каменів у нирках – розмір та кількість часток. Це свого роду суспензія із білків та солей, які не встигли об’єднатися у єдине формування. Тому «пісок» дуже важко ідентифікувати з допомогою УЗД чи іншими методами візуалізації. Ознаками його присутності є відчуття болі в попереку, різь під час акту сечовипускання, осад речовин у сечі, від чого вона стає яскраво – оранжевого кольору.

Пісок у нирках: причини виникнення

Побутує думка, що пічок у нирках утворюється через якісь патології у сечостатевій системі. Це не так – є цілий ряд причин, комплекс яких, найчастіше, призводить до утворення конкрементів. Серед них:

  • Порушений обмін речовин, коли наслідком стає підвищення рівня солей у крові
  • Якість та хімічний склад води – негативно впливає «жорстка вода» із концентрацією кальцію, магнію, фосфору тощо
  • Фактор спадковості – часто рідні люди мають схожий метаболізм

Записатися до уролога: +380505880025; м. Львів, Вул. Чернігівська,7 ЛОКЛ, урологічне відділення, кабінет літотрипсії

  • Незбалансоване харчування. Цей фактор особливо гостро впливає на чоловічий організм
  • Дефіцит вітамінів.
  • Кліматичний фактор – надміру жаркий і вологий клімат спричиняє зміну терморегуляції організму та затримку мікроелементів у крові.
  • Проблеми із паращитовидною залозою – при її збільшенні, зростає концентрація кальцію в крові

Пісок у нирках: діагностика та лікування

Щоби вчасно виявити та лікувати пісок у нирках  – кожні півроку потрібно проходити обстеження уролога: робити аналіз сечі, крові та УЗД нирок. Тому що за 6 місяців інколи встигають сформуватися камені.

Для лікування цього захворювання використовують кілька методик.

Дієта – при наявності  організмі уратних каменів пацієнту варто обмежити вживання м’ясних продуктів, какао, бобових, кави, солодощів і солі. Крім того, слід обмежити вживання жирних продуктів, алкоголю, а від прянощів і гострих страв треба відмовитися. Перевагу потрібно віддавати молочним продуктам, овочам і фруктам. При оксалатних каменях із раціону харчування слід виключити щавель, шпинат, здобу, а також міцні чай і каву. При фосфатах хворому не можна молочні продукти, прянощі, гострі страви та алкоголь.

Якщо дієта – вже не актуальна та нездатна повпливати на розвиток захворювання – уролог може приписати медикаментозне лікування. Якщо пісок спричинений інфекцією – приписуються антибіотики. В деяких випадках допомагають сечогінні препарати.

Наступним етапом є літотрипсія – найсучасніший і найефективніший метод лікування сечокам’яної хвороби. Це безконтактний метод, при якому конкременти розбиваються ультразвуковими хвилями. В критичних випадках застосовують хірургічне втручання.

Якщо у вас підозра на пісок у нирках чи турбують вищеперелічені симптоми – звертайтеся в Львівську обласну клінічну лікарню, урологічне відділення, кабінет літотрипсії. Фахівці, які вже понад 20 років займаються лікуванням сечокам’яної хвороби, знаються на своїй справі і зможуть вам допомогти.