28 Листопада, 2018

Аналіз крові на ПСА як метод діагностики раку простати

ПСА (простатоспецифічний антиген) – це білок, який виробляється в нормальних клітинах епітелію канальців у передміхуровій залозі.  В сучасній медицині, ПСА – це найінформативніший та достовірний пухлинний маркер. Дослідження якого потрібне для визначення наявності раку простати або аденоми простати. Кількість цього білка в крові дає лікарю інформацію про наявність пухлинного процесу в передміхуровій залозі, його поширення, ефективність процесу лікування, наявність рецидивів. 

Середнє значення рівня ПСА – до 4 нг/мл в сироватці крові. Але в старших чоловіків показник може бути вищим. Також він дещо різниться у різних етнічних груп. Також є додаткові обстеження: визначення щільності та наростання ПСА. Визначення щільності – це вимірювання кількості ПСА крові в одиниці об’єму передміхурової залози – 1 см3. Ці додаткові обстеження також застосовуються, коли є підозра на онкологію простати. Нормальним показником щільності з рівнем ПСА від 4 до 10 нг/мл вважається показник менший 0,15 нг/мл/см3. Визначення швидкості наростання загального ПСА останнім часом все частіше використовується, тому що дає змогу побачити біологічну агресивність пухлини.

Як лікар уролог аналізує рівень ПСА

Через те, що вироблення простатоспецифічного антигену прямо пов’язане із об’ємом пухлини і залежить від зростання її об’єму, то визначення цього показника актуальне для хворих, які лікували рак простати методом радикальної простатектомії та променевою і гормональною терапією. Адже після радикальної простатектомії тканин передміхурової залози в організмі не залишається і будь яке підвищення рівня ПСА свідчитиме в цьому випадку про рецидив. Як правило, повторний аналіз призначають в період між 60 і 90 днями після операції.

Записатися до уролога: +380505880025; м. Львів, Вул. Чернігівська,7 ЛОКЛ, урологічне відділення, кабінет літотрипсії

Коли в пацієнта виявлено рак простати і її лікують методом променевої терапії, то потрібен також моніторинг рівня ПС в сироватці крові. Вважається, що протягом першого місяця променевої терапії, цей показник зменшується на половину.

Також цей показник дає змогу визначити хворих з високим ступенем ризику прогресування захворювання.

Визначити рівень ПСА у Львові можна в ЛОКЛ, урологічному відділення, кабінеті літотрипсії. Там працюють професіонали із понад 20 річним досвідом проведення такого типу досліджень. Вони знаються на своїй праві – звертайтесь!