9 Листопада, 2018

Камені в нирках: причини виникнення

Камені нирок – це сольові конкременти, які утворилися в нирках в результаті кристалізації солей із сечі. Це одна з найпоширеніших форм сечокам’яної хвороби (конкременти ще можуть утворюватися в сечоводах, сечовому міхурі). Часто під терміном «камені в нирках» розуміють сечокам’яну хворобу та вживають цей термін узагальнено. Насправді, це різні речі і цю різницю потрібно розуміти. Камені нирок можуть бут різними за розміром, формою та за хімічним складом. В особливо екстремальних випадках ці камені мали вагу майже 1 кілограм. Але переважно – менше, в залежності від «запущеності» хвороби. Зазвичай конкременти мають округлу форму. Але в окремих випадках камені мають складну розгалужену структуру і  їх називають кораловидними каменями (щоправда, окрім форми їх відрізняє іще низка інших характерних особливостей). Відрізняються і причини їхнього утворення.

Причини виникнення

Існує ряд причин, які сприяють формуванню сольових конкрементів у організмі. Основною вважають неправильний обмін речовин в організмі. Особливо інтенсивний вплив на їх появу мають порушення водно-сольового та хімічного обміну.
Також факторами, що спричиняють розвиток сечокам’яної хвороби є:
– присутність хронічних форм хворіб кишково-шлункового тракту та сечостатевої системи. До таких захворювань відносяться: виразка, гастрит, коліт, пієлонефрит, цистит, простатит)

– дизфункція навколощитовидної залоза

– перенесені травми кісток чи захворювання кісток

– дефіцит в організмі вітаміну D

– тривале зневоднення організму, викликане перенесеними інфекційними хворобами чи отруєннями

– вживання великої кількості продуктів  харчування, які підвищують кислотність сечі – гостра, солона кисла їжа

Записатися до уролога: +380505880025; м. Львів, Вул. Чернігівська,7 ЛОКЛ, урологічне відділення, кабінет літотрипсії

– вживання «жорсткої» води із високим вмістом солей

– географічний фактор: люди, що проживають в теплих південних регіонах більш схильні до сечокам’яної хвороби, ніж жителі прохолодної півночі.

Як вивести камені з нирок?

Серед основних способів виділяють такі:
Консервативний – виведення каменів за допомогою лікарських засобів (ефективний при каменях малого розміру).

Оперативний метод – хірургічне втручання, мета якого – «вийняти» камінь із організму (достатньо травматичний метод та тривалий).

Літотрипсія. Це процедура, яка спричиняє фізичне руйнування конкрементів у нирках чи сечоводах завдяки дії ударних хвиль чи електромагнітного впливу. Це швидка та безболісна процедура, яка не потребує хірургічного втручання. Зазвичай, потрібен лише один сеанс, який триватиме кілька годин. Разом з періодом підготовки післяпроцедурного відновлення – один день.
У Львові здійснити процедуру літотрипсії  можна у Львівській обласній клінічній лікарні. За адресою: вул. Чернігівська, 7, урологічне відділення, кабінет літотрипсії. Провідні фахівці мають понад 20-річнийдосвід проведення процедури літотрипсії. Як інтракорпоральної, так і екстракорпоральної. Вони одними з перших у Львові почали проводити подібного роду процедури.
Не зволікайте – здоров’я важливіше вагань!