31 Жовтня, 2018

Закрита травма нирки

Травма нирки – це один із невідкладних станів, ушкодження, якого зазнає орган внаслідок фізичного впливу на організм. Вони можуть бути відкриті та закриті. Дуже часто травми нирок можуть бути поєднані із ушкодженнями інших органів частин тіла – адже нирка розташована в черевній порожнині і фізично можу може зазнати впливу тільки через удар по зовнішніх тканинах тіла. Права нирка частіше зазнає ушкоджень через те, що розташована нижче. Також статистично закриті травми нирок у чоловіків діагностуються частіше – через певні поведінкові стереотипи та спосіб життя. Закрита (підшкірна) травма характеризується тим, що немає відкритих ран та в орган не проникають сторонні предмети.

Закриті травми нирок можна класифікувати на 6 категорій (в залежності від характеру та травматичних змін в органі та суміжних тканинах)

Записатися до уролога: +380505880025; м. Львів, Вул. Чернігівська,7 ЛОКЛ, урологічне відділення, кабінет літотрипсії

  • забій нирки – присутність численних крововиливів у паренхімі нирки при відсутньому макроскопічному розриві паренхіми та гематоми під капсулою нирки
  • субкапсулярна гематома та підкапсулярний розрив паренхіми, що не проникає до ниркової миски і чашечок
  • ушкодження капсули – присутні невеликі надриви кіркового шару паренхіми паренхіми з розривами капсули й ушкодженням жирової приниркової клітковини та гематомою в ній
  • урогематома – так називають розриви фіброзної капсули та паренхіми, які переходять на миску або чашечки
  • розчавлення нирки – це множинні пошкодження паренхіми, капсули та чашечко-мискової системи
  • відрив ниркової ніжки – ушкодження ниркових судин, нерідко без ушкодження самої нирки

Закрита травма нирки: ознаки

Ознаки, що сигналізують наявність закритої травм нирки є біль у поперековій ділянці, гематурія, пухлина чи набряк в області попереку. Зважаючи на те, що травму нирки можна отримати, зазнавши травми попереку – то біль важко локалізувати чи точно охарактеризувати: болітиме обширна область тіла. Тут варто звертати увагу на появу крові в сечі та пухлину. Пухлина з’являється із двох причин: виникає гематома в підшкірній  клітковині. Або присутня урогематома, коли до вилитої крові доєднується сеча. Кров сечі – є найбільш показовою ознакою і потрібно звертати увагу на характер гематурії.

Закрита травма нирки: лікування

Пацієнтів із такими травмами обов’язково госпіталізують. І робити це потрібно якомога швидше. Адже часто відлік часу іде на хвилини.
Якщо це легка травма, закрите ушкодження ізольоване, стан хворого задовільний та відсутня гематурія – достатньо консервативного лікування.
Якщо є ушкодження ще і черевної порожнини, є ознаки внутрішньої кровотечі, наявна урогематома та інтенсивна поява крові в сечі – тоді призначають  термінове оперативне втручання. Його потрібно проводити невідкладно, оскільки  в таких випадках є значний ризик для здоров’я та летальних наслідків. В залежності від ушкодження нирки – можливе проведення резекції або зшивання розриву.

Лікування нирок у Львові

Якщо у вас виникла закрита травма нирки чи будь-яке інше захворювання, пов’язане із нирками – варто одразу звернутися до уролога. Лікар зможе точний діагноз та призначити необхідне лікування.
Необхідну допомогу ви можете отримати в Львівській обласній клінічній лікарні, урологічне відділення, кабінет літотрипсії за адресою: м. Львів,  вул .Чернігівська, 7, телефон +380505880025