31 Жовтня, 2018

Літотрипсія: ціна здоров’я

Сечокам’яна хвороба – це захворювання, що виникає внаслідок утворення в організмі людини каменів – сольових конкрементів різного хімічного складу. Ці конкременти найчастіше утворюються в нирках, проте можуть розташовуватися і в сечовому міхурі, і в сечоводах. Якщо це захворювання «запустити» та не лікувати – воно призведе до серйозних наслідків, навіть незворотного характеру. Далі – все може закінчитись летально. Адже відбувається порушення функціонування нирок і сечостатевої системи, внаслідок чого припиняється пасаж сечі і вона не виводиться з організму. Все це може привести до запальних процесів, які поступово поширюються на інші внутрішні органи. В першу чергу страждає сечостатева система, оскільки з’являються запалення різної складності. До тканин внутрішніх органів не надходить достатня кількість поживних речовин, внаслідок чого розвиваються різні патології. Ускладнення може бути загального, інфекційного і неінфекційного характеру.

До загальних ускладнень СКХ відносять:

 • анемія – одним із симптомів сечокам’яної хвороби є гематурія – виділення крові з сечею. Кров з’являється через пошкодження стінок сечовивідних шляхів каменями. Тривалий перебіг цієї патології може виснажити кровотворну систему. Це призводить до недокрів’я, яке проявляється слабкістю, запамороченням, тахікардією та іншими симптомами;
 • артеріальна гіпертензія – викликається підвищеним виділенням реніну в нирках – гормону, що підвищує тиск;
 • відкладення солей в тканинах – порушення обміну речовин може стати причиною не тільки сечокам’яної хвороби, але і сольових відкладень в інших органах.

Неінфекційні ускладнення цього стану відрізняються своєю раптовою появою і тяжкими наслідками. Нерідко тільки при їх розвитку виявляється факт наявності сечокам’яної хвороби. Адже вираженість таких порушень змушує людину все ж записатися до уролога, де пацієнту можуть надати кваліфіковану допомогу.

Записатися до уролога: +380505880025; м. Львів, Вул. Чернігівська,7 ЛОКЛ, урологічне відділення, кабінет літотрипсії

Перечекати, як кажуть, «на ногах» ниркову кольку або розвиток гідронефрозу практично неможливо.
До неінфекційних ускладнень сечокам’яної хвороби відносять наступні стани:

 • Ниркова колька
 • Гідронефроз
 • Гостра ниркова недостатність
 • Хронічний гіпертрофічний цистит

Інфекційні ускладнення сечокам’яної хвороби досить «підступні»: багато хто з них (цистит, уретрит) можуть розвиватися безсимптомно і пацієнт може не звертатися до лікаря. А за той час – в організмі розвивається хвороба. Інфекції нирок, сечоводів, сечового міхура можуть розвиватися і при відсутності каменів, однак ризик їх розвитку підвищується при сечокам’яної хвороби в рази, тому їх прийнято вважати ускладненням даного стану. Тому інколи лікар може не запідозрити наявність сечокам’яної хвороби і вирішити, що це просте ураження сечовидільної системи. Через це важливо звертатися до кваліфікованих лікарів із багаторічним стажем роботи. Які з допомогою сучасного обладнання зможуть отримати цілісну «картину» стану здоров’я пацієнта та поставити правильний діагноз. Інфекційними ускладненнями сечокам’яної хвороби є:

 • Пієлонефрит
 • гострий цистит
 • уретрит
 • піонефроз

Лікування сечокам’яної хвороби: літотрипсія

Лікування сечокам’яної хвороби полягає у виведенні каменів з організму Консервативний. Ві н полягає у виведенні каменів з нирок та сечоводів за допомогою лікарських засобів. Якщо сечокам’яна хвороба вже розвивається та розмір конкрементів уже більший – то цей метод малоефективний.

Оперативний метод. Це хірургічне втручання, мета якого – «вийняти» камінь із організму. Метод має певні недоіки, оскільки він достатньо травматичний, пацієнт перебуває 7-10 дні у стаціонарі, і ще до 30 днів має певні обмеження по фізичній активності. Зараз він використовується все рідше.

Значно прогресивнішим методом є літотрипсія.  Це медична процедура, метою якої є фізичне руйнування каменів. Цю процедуру поділяють на безконтактну та контактну. Безконтактна (її ще називають екстракорпоральною або дистанційною) – станом на сьогодні є частіше застосовуваною. Її рекомендують до здійснення за винятком, коли є протипоказання. Вона проводиться без надрізів чи ендоскопічних інструментів. При контактному, або інтракорпоральному методі літотрипсії безпосередньо до каменя підводять  електрод, лазерне волокно і т.д. через ендоскопічне обладнання – цистоскопи, уретероскопи, нефроскопи.

Незважаючи на різноманітність видів літотрипсії, мета залишається одна – зруйнувати камінь і видалити уламки через природні сечовидільні шляхи без відкритого оперативного втручання. 

Це швидка та безболісна процедура, яка не потребує хірургічного втручання. Зазвичай, потрібен лише один сеанс, який триватиме кілька годин. Разом з періодом підготовки післяпроцедурного відновлення – один день. Одним із найпопулярніших та ефективних видів літотрипсії є контактна лазерна літотрипсія.

Літотрипсія швидко та безболісно здатна повернути пацієнта до нормального життя, позбавивши негативних наслідків сечокам’яної хвороби. Ви позбудетесь дискомфорту, ускладнень та ризиків, пов’язаних із цією хворобою. Ця проста процедура здатна якісно покращити ваше життя.

Літотрипсія у Львові

У Львові здійснити процедуру літотрипсії  можна у Львівській обласній клінічній лікарні. За адресою: вул. Чернігівська, 7, урологічне відділення, кабінет літотрипсії. Провідні фахівці мають понад 20-річнийдосвід проведення процедури літотрипсії. Як інтракорпоральної, так і екстракорпоральної. Вони одними з перших у Львові почали проводити подібного роду процедури.
Не зволікайте – здоров’я важливіше вагань!