Літотрипсія – медична процедура, яку застосовують при лікуванні сечокам’яної хвороби. Її метою є фізичне руйнування сольових конкрементів у нирках, сечоводах та сечовому міхурі. Вона є сучасним та ефективним методом. Проте і надалі із нею пов’язано немало міфів.
Що таке літотрипсія
Літотрипсія – це медична процедура, метою якої є фізичне руйнування каменів та інших твердих побічних утворень в тілі людини. Такими об’єктами є ниркові камені, камені сечоводу, камені сечового міхура, камені у жовчевих шляхів, вірсунгової протоки підшлункової залози та ін..
Літотрипсію розділяють на екстракорпоральну ( позатілесну) та інтракорпоральну ( при введенні в тіло людини ендоскопічних апаратів та через них підведення безпосередньо до каменя літотриптора-лазерного волокна і т.д.).
Види літотрипсії
Цю процедуру поділяють на безконтактну та контактну. Безконтактна (її ще називають екстракорпоральною або дистанційною) – станом на сьогодні є частіше застосовуваною. Її рекомендують до здійснення за винятком, коли є протипоказання. Вона проводиться без надрізів чи ендоскопічних інструментів. При контактному, або інтракорпоральному методі літотрипсії безпосередньо до каменя підводять електрод, лазерне волокно і т.д. через ендоскопічне обладнання-цистоскопи, уретероскопи, нефроскопи.
Записатися до уролога: +380505880025; м. Львів, Вул. Чернігівська,7 ЛОКЛ, урологічне відділення, кабінет літотрипсії
Незважаючи на різноманітність видів літотрипсії, мета залишається одна – зруйнувати камінь і видалити уламки через природні сечовидільні шляхи без відкритого оперативного втручання.
Показання до проведення літотрипсії
Екстракорпоральну літотрипсію рекомендують до застосування у випадках, коли конкременти більші за розмірами, ніж діаметр сечоводів чи уретри. Тобто мова йде про випадки, коли камені сягають від 0,5 см. до 2,0 см..
Інтракорпоральну в т.ч. лазерну літотрипсію каменів нирок ( операція PCNL) проводять при каменях розмір яких перевищує 2,0 см., кораловидних каменях які виповнюють порожнисту систему нирки. Для цього застосовують жорсткий нефроскоп який вводять в порожнисту систему нирки шляхом черезшкірного доступу-проколу з евакуацією уламків через анплац. Також інтракорпоральна літотрипсія в т.ч. лазерна застосовується для каменів сечоводу (операція URS) коли екстракорпоральна не є ефективною або екстракорпоральну літотрипсію провести неможливо.
Протипоказання до екстракорпоральної літотрипсії:
- При кораловидних каменях в нирках
- При вагітності
- При аневризмі аорти
- При наявних новоутвореннях в організмі
- При наявних кистах нирок на шляху ударної хвилі
- При порушенних процесах згортання крові
- При наявності кардіостимулятора в пацієнта
- При аномаліях кісток
- При гострих інфекційних захворюваннях
Якщо вам потрібно провести процедуру літотрипсії або консультація уролога – Львів чи область – ви можете отримати її за адресою: м. Львів, Вул. Чернігівська,7 ЛОКЛ, урологічне відділення, кабінет літотрипсії. Кваліфіковані фахівці зможуть надати вам необхідну допомогу.