9 Жовтня, 2018

Видалення камені в з нирок та сечоводів

Сечокам’яна хвороба – одна із поширених хворіб сьогодення. Характеризується появою сольових конкрементів в органах сечовидільної системи. Її появу в організмі та подальший розвиток можуть спричинити порушений обмін речовин, шкідливі звички, незбалансоване харчування та інші чинники.
Першими ознаками цієї хвороби є больові відчуття, поява крові в сечі, зміни та порушення сечовипускання.

Основним методом діагностики цієї хвороби є УЗД нирок (ультразвукове дослідження) та сечоводів. Хвороба, яка на перших етапах розвитку може протікати безсимптомно, дуже швидко розвивається, до стадії, на кій завдає шкоди організму. Інколи цей вплив може стати летальним.

Способи лікування сечокам’яної хвороби

Існує декілька методів лікування із цим захворюванням. Основною метою лікування є виведення конкрементів із організму.

Серед основних способів виділяють такі:
Консервативний. Ві н полягає у виведенні каменів з нирок та сечоводів за допомогою лікарських засобів. Якщо сечокам’яна хвороба вже розвивається та розмір конкрементів уже більший – то цей метод малоефективний.

Оперативний метод. Це хірургічне втручання, мета якого – «вийняти» камінь із організму. Метод має певні недоіки, оскільки він достатньо травматичний, пацієнт перебуває 7-10 дні у стаціонарі, і ще до 30 днів має певні обмеження по фізичній активності. Зараз він використовується все рідше.
Літотрипсія. Це процедура, яка спричиняє фізичне руйнування конкрементів у нирках чи сечоводах завдяки дії ударних хвиль чи електромагнітного впливу. Це швидка та безболісна процедура, яка не потребує хірургічного втручання. Зазвичай, потрібен лише один сеанс, який триватиме кілька годин. Разом з періодом підготовки післяпроцедурного відновлення – один день. Одним із найпопулярніших та ефективних видів літотрипсії є контактна лазерна літотрипсія.

Записатися до уролога: +380505880025; м. Львів, Вул. Чернігівська,7 ЛОКЛ, урологічне відділення, кабінет літотрипсії

Лазерна літотрипсія — безпечна, безболісна лікування сечокам’яної хвороби. Вона полягає у тому, що дроблення каменів в нирках, сечовому міхурі чи сечоводах відбувається за допомогою хвиль, що генеруються лазером. Виконують цю процедуру з допомогою високоточного лазерного літотриптора та ендоскопа. Ендоскоп із лазером вводять через сечівник та сечоводи, після чого лазер приводять в дію і він розщеплює камінь на дрібні часточки. Їх акумулють у спеціальному «кошику» та виводять разом із інструментом.

Перевага лазерної літотрипсії в тому, що всі медичні інструменти вводяться в організм через фізіологічні отвори. А це означає, що немає необхідності у виконанні розрізів (відповідно, немає ризику крововтрати), більш короткий період відновлення (перебування в стаціонарі — 1 день, тривалість непрацездатності — 3-4 дні), менше психологічне навантаження.

Літотрипсія у Львові

У Львові здійснити процедуру літотрипсії  можна у Львівській обласній клінічній лікарні. За адресою: вул. Чернігівська, 7, урологічне відділення, кабінет літотрипсії. Провідні фахівці мають понад 20-річнийдосвід проведення процедури літотрипсії. Як інтракорпоральної, так і екстракорпоральної. Вони одними з перших у Львові почали проводити подібного роду процедури.
Не зволікайте – здоров’я важливіше вагань!