2 Жовтня, 2018

Аденома простати: як розпізнати перші ознаки

Аденома простати (доброякісна гіперплазія передміхурової залози) – це новоутворення передміхурової залози, має доброякісний характер і розвивається з стромального компонента або залозистого епітелію простати. Ця патологія вважається найпоширенішою серед усіх урологічних захворювань (більше 50% чоловіків старше 40-50 років страждають від даної нозології).

Це одне з найпоширеніших захворювань чоловіків у віці понад 50 років. В залежності від будови та локалізації – розрізняють три різновиди аденоми.

  • Пухлина, що через сечовипускний канал проникає в сечовий міхур. При цьому деформує сфінктер із подальшим порушенням його функції.
  • Поступове збільшення пухлини до прямої кишки. Ценезначним чином впливає на функцію сечовипускання. Але негативно впливає на скорочувальну здатність уретри, що призводить до неповного випорожнення сечового міхура.
  • Пухлина, при якій присутнє рівномірне ущільнення простати, що виникає через тиск, який чинить саам пухлина. Вона не збільшується в розмірах та спричиняє незначне порушення функції сечовипускання.

Ознаки гіперплазії передміхурової залози

На перших стадіях розвитку аденоми простати, її  присутність протікає безсимптомно. І в цьому є значний негатив, адже коли захворювання найлегше подолати – пацієнт не здогадується про його наявність і не звертається до лікаря. Відповідно, захворювання прогресує та починають з’являтися перші симптоми загального характеру. Які пацієнт ідентифікує як загальне погіршення стану організму через сезонні, вікові чи якісь інші нейтральні фактори. І знову втрачає час не звертаючись до лікаря.

Записатися до уролога: +380505880025; м. Львів, Вул. Чернігівська,7 ЛОКЛ, урологічне відділення, кабінет літотрипсії

Подальші симптоми уже більш конкретні, які вказують на наявність проблем із сечовидільною системою. Це – проблеми із сечовипусканням. Вони проявляються коли аденома розрослася до великих розмірів та починає перешкоджати пасажу сечі. Серед ознак:

  • Частіші позиви до сечовипускання вночі
  • Виникнення вдень раптових невідкладних позивів до сечовипускання
  • Слабкий струмінь сечі при сечовипусканні
  • Після завершення сечовипускання відбувається ще капання сечі

Розвиток симптомів може відбуватись нелінійно – вони з’являються, зникають, проявляються із різною інтенсивністю. Дуже часто пацієнти їх сприймають як невід’ємні елементи старіння чи нормальну реакцію організму. Або ж просто соромляться йти до лікаря. Це неправильно – адже лікуватися в будь –якому випадку потрібно, рішення  завжди є.
Тому чоловікам, особливо в старшому віці, варто проходити регулярне обстеження уролога. Це дасть змогу виявити хворобу на ранніх стадіях, коли вона ще протікає безсимтпомно. І саме тоді застосувати лікування, яке буде найбільш ефективним.
Тому якщо ви помітили в себе схожі симптоми чи просто хочете пройти регулярне обстеження – звертайтесь в урологічне відділення Львівської обласної клінічної лікарні, кабінет літотрипсії. Фахові лікарі завжди зможуть вам надати кваліфіковану допомогу.