2 Жовтня, 2018

Лазерна літотрипсія

Останнім часом термін «лазерна літотрипсія» став доволі часто вживаним. Про нього багато говорять чи пишуть в інтернеті про його переваги. Інколи він сприймається мало не як панацея. Варто розставити все на свої місця та детальніше пояснити, що таке лазерна літотрипсія.

Що таке літотрипсія

Для початку варто зауважити, що таке літотрипсія. Це медична процедура, метою якої є фізичне руйнування каменів та інших твердих побічних утворень в тілі людини. Такими об’єктами є ниркові камені, камені сечоводу, камені сечового міхура, камені у жовчевих шляхів, вірсунгової протоки підшлункової залози та ін.
Проведення літотрипсії може бути безконтактним та контактним.
Безконтактна (її ще називають екстракорпоральною або дистанційною) – станом на сьогодні є частіше застосовуваною. Її рекомендують до здійснення за винятком, коли є протипоказання. Вона проводиться без надрізів чи ендоскопічних інструментів.
Контактна (або інтракорпоральна) характеризується тим, що до каменя безпосередньо підводять  електрод, лазерне волокно і т.д. через ендоскопічне обладнання – цистоскопи, уретероскопи, нефроскопи.

Лазерна літотрипсія – це метод видалення каменів із органів сечовидільної системи, при якому до каменя через сечовивідні шляхи підводиться лазерний зонд, що обладнаний відеокамерою. Як правило, використовується гольмійовий лазер (інфрачервоний діапазон). Лазерні імпульси генерують ударні хвилі. Ці хвилі в поєднанні із локальним підвищенням температури створюють необхідний ефект: відбувається процес руйнування каменю на дрібніші частки. Комплексна дія кількох факторів дозволяє зруйнувати камені, з якими може не справлятися ударно-хвильова літотрипсія.

Записатися до уролога: +380505880025; м. Львів, Вул. Чернігівська,7 ЛОКЛ, урологічне відділення, кабінет літотрипсії

Сама процедура безболісна, швидка та безпечна. Вона проводиться при місцевому знеболюванні (рідше – загальному). Знеболююче вводять, щоб процес підведення лазерного літотриптора не завдавав дискомфорту. Проведення процедури контролюється лікарем, який має змогу бачити весь процес завдяки мікрокамері. Стандартно операція триває приблизно годину, а післяопераційне відновлення пацієнта – добу.

Перевагами лазерної літотрипсії є:

  •  безболісність процедури
  • відсутність післяопераційних шрамів
  • видалення каменів за один сеанс
  • ефективність проти всіх видів конкрементів
  • короткий період реабілітації

Лазерна літотрипсія у Львові

Лазерну літотрипсію у Львові можна здійснити у Львівській обласній клінічній лікарні, урологічному відділені – кабінеті літотрипсії. Функціонування окремого кабінету літотрипсії обґрунтоване наявністю фахівців, які спеціалізуються на проведенні цих процедур вже понад 20 років. Фахові лікарі зможуть проконсультувати та провести всі необхідні медичні процедури. Звертайтесь: 050-58-80-025 або за адресою: м. Львів,вул. Чернігівська 7.