26 Вересня, 2018

Літотрипсія у Львові

Що таке літотрипсія

Це медична процедура, завдяки якій відбувається фізичне руйнування каменів та інших конкрементів у тілі людини. До них відносяться камені нирок, камені сечоводу, камені у жовчних шляхах, підшлункової залози тощо.

Види літотрипсії

Цю процедуру поділяють на безконтактну та контактну. Безконтактна (її ще називають екстракорпоральною або дистанційною) – станом на сьогодні є частіше застосовуваною. Її рекомендують до здійснення за винятком, коли є протипоказання. Вона проводиться без надрізів чи ендоскопічних інструментів. При контактному, або інтракорпоральному методі літотрипсії безпосередньо до каменя підводять  електрод, лазерне волокно і т.д. через ендоскопічне обладнання-цистоскопи,уретероскопи,нефроскопи.

Записатися до уролога: +380505880025; м. Львів, Вул. Богдана Котика 4, Клініка Урології Каменів Нирок

Інтракорпоральну помилково ще називають «лазерною». Насправді, проведення літотрипсії із використанням лазера для руйнування конкрементів – лише один із видів контактної літотрипсії. Це відбулось тому, що дроблення каменів лазером зарекомендувало себе ефективним методом. Дії лазера піддають всі камені і за один сеанс, який триває приблизно годину і видаляють всі камені. Процедура безпечна та безболісна, проводиться під наркозом. Після неї залишається невеличкий надріз, який загоїться і не залишить значного сліду на тілі. Для проведення Лазерної літотрипсії застосовується апаратура, що забезпечує візуальний контакт – лікар бачить, що відбувається і точно маніпулює лазером.

Показання до застосування літотрипсії

Екстракорпоральну літотрипсію рекомендують до застосування у випадках, коли конкременти більші за розмірами, ніж діаметр сечоводів чи уретри. Тобто мова йде про випадки, коли камені сягають від 0,5 см. до 2,0 см..

Інтракорпоральну в т.ч. лазерну літотрипсію  каменів нирок ( операція PCNL) проводять при каменях розмір яких перевищує 2,0 см., кораловидних каменях які виповнюють порожнисту систему нирки. Для цього застосовують жорсткий нефроскоп який вводять в порожнисту систему нирки шляхом черезшкірного доступу-проколу з евакуацією уламків через анплац. Також інтракорпоральна літотрипсія  в т.ч. лазерна застосовується для каменів сечоводу  (операція URS) коли екстракорпоральна.

Літотрипсія: Львів

У Львові здійснити процедуру літотрипсії  можна у Львівській обласній клінічній лікарні. За адресою: вул. Богдана Котика, 4, Клініка Урології Каменів Нирок. Провідні фахівці мають понад 20-річний досвід проведення процедури літотрипсії. Як інтракорпоральної, так і екстракорпоральної. Вони одними з перших у Львові почали проводити подібного роду процедури.
Не зволікайте – здоров’я важливіше вагань!