23 Серпня, 2018

5 поширених урологічних захворювань

5 поширених урологічних захворювань – розповідає уролог.

Сечокам’яна хвороба. Це одна з найчастіших причин операцій на нирках та сечоводах. За статистикою – на сечокам’яну хворобу припадає 30-45% всіх урологічних захворювань. При сечокам’яній хворобі в органах сечостатевої системи утворюються камені – сольові конкременти із кристалів солей сечі. Вони можуть бути дуже різні – від кількох міліметрів до дециметрів. У деяких екстремальних випадках ці камені набували маси майже кілограм. Камені можуть мати дуже різну локалізацію: нирки, сечоводи, сечовий міхур і, навіть, простата.

Група запальних захворювань сечостатевих органів. До них належать: пієлонефрит, цистит (ним хворіють переважно жінки). Таке досить поширене захворювання простатит (запалення передміхурової залози) має різні причини виникнення, але серед них є і запальні процеси.

Група так званих «чоловічих» хворіб. Тут в першу чергу варто виділити , що передаються статевим шляхом. Деякі з таких захворювань –дерматологічні. Але багато із них – лікує уролог, незважаючи на спосіб зараження. Це запалення передміхурової залози та уретри тощо. Ускладнення, які викликають хвороби, що передаються статевим шляхом контролює та лікує також лікар уролог.

Записатися до уролога: +380505880025; м. Львів, Вул. Чернігівська,7 ЛОКЛ, урологічне відділення, кабінет літотрипсії

Наступна група – доброякісні та злоякісні новоутворення в органах сечостатевої системи. Часто злоякісні новоутворення можуть трансформуватись із доброякісних.
Доброякісні характеризуються тим, що не метастазують і не поширюються на сусідні тканини та органи. Але все ж завдають дискомфорту та заважають нормальному функціонуванню. Після їх видалення імовірність рецидиву – низька.

До злоякісних новоутворень сечостатевої системи належать:

  • рак передміхурової залози розвивається із залозистого епітелію;
  • аденома передміхурової залози;
  • рак сечового міхура;
  • рак нирки;
  • рак сечоводу.

Вони небезпечні тим, що швидко прогресують, на перших стадіях протікають переважно безсимптомно (коли їх і найлегше подолати), швидко метастазують та поширюються на сусідні тканини та органи. А після лікування зберігається імовірність їх рецидиву- тому необхідний постійний моніторинг в уролога.

П’ята група – хвороби простати. Проблеми з простатою мають багато чоловіків після 45 років. За різними даними від 50 до 75 відсотків. До цих захворювань належать простатит (запалення передміхурової залози), аденома простати (доброякісне новоутворення передміхурової залози) та рак простати. Про захворювання передміхурової залози свідчать  почастішання сечовипускання, потреби спорожнити сечовий міхур уночі, зменшення пружності струменя сечі та відчуття неповного спорожнення сечового міхура.

Ці групи хворіб відносно легко подолати на перших стадіях розвитку. Але проблема в тому, що на цих стадіях вони або протікають безсимптомно. Або ж характеризуються симптомами, які легко перетерпіти. І, на жаль, багато чоловіків обирають терпіння замість лікування, вважаючи це нормальним станом речей або соромлячись звернутись за допомогою уролога. Це два хибні варіанти, адже врешті-решт до уролога всеодно доведеться звернутись. Але лікування буде і важчим, і дорожчим. Тому не варто тягнути із візитом до лікаря, а одразу записатися до уролога.
Якщо вам потрібна консультація уролога – Львів чи область – ви можете отримати її за  адресою: м. Львів, Вул. Чернігівська,7 ЛОКЛ, урологічне відділення, кабінет літотрипсії. Кваліфіковані фахівці зможуть надати вам необхідну допомогу.