22 Серпня, 2018

Біль в області нирок: причини, лікування, консультація уролога

Біль в області нирок є однією із важливих ознак, що вказують на розлад їх функціонування. Він може турбувати при різних захворюваннях. Також він буває різного характеру. Щоб встановити точну його причини – потрібно враховувати і додаткові симптоми та фактори.

Існують патології, що спричиняють біль в області нирок, проте не пов’язані із сечовидільною системою. Серед них:

  • Гострий апендецит та холестецит. Якщо біль в області нирки праворуч не супроводжується проблемами із сечовипусканням – це може бути одна із причин, потрібне додаткове обстеження.
  • Остеохондроз (неврологічний прояв). Коли при нахилах та зміні положення хребта біль змінюється – потрібно пройти додаткові обстеження хребта.

Якщо біль в області нирок супроводжується порушенням сечовипускання (зміна частоти, сили струменя, болісність процесу тощо) або змінюється сеча (колір, запах, домішки крові чи гною) – ймовірно наявний нефрологічний розлад. Також про проблеми нирок свідчить характер болю – він нестерпний, зміна положення не змінює больових проявів – тоді вам потрібна консультація уролога.

Ниркова колька

Це симптомокомплекс, який виникає при раптовому порушенні відтоку сечі із нирки. Що в результаті призводить до чашково-мискової гіпертензії, рефлекторного спазму ниркових судин, набряку паренхіми тощо. В нирці больові рецептори знаходяться у зовнішньому шарі нирки при різкому збільшені розмірів нирки – вони реагують.

Записатися до уролога: +380505880025; м. Львів, Вул. Чернігівська,7 ЛОКЛ, урологічне відділення кабінет літотрипсії

Пацієнт відчуває це як гострий напад переймоподібного болю. Ниркова колька є дуже серйозною патологією, при якій необхідна екстрена медична допомога і госпіталізація. Основним симптомом є біль, він починається різко. За кілька хвилин до початку приступу можна ще нічого не відчувати і цілком нормально себе почувати. Сила болю від положення тіла не залежить. Больові відчуття можуть віддавати в район паху, статевих органів, стегно. Майже завжди ниркова колька є односторонньою.

Хронічні болі в області нирок

Хронічні болі виникають при усіх хвороба нирок, що призводять до повільного збільшення органів.

  • Ниючий біль. Виникає при хронічних формах пієлонефриту, новоутвореннях, гідронефрозі, полікистозі.
  • Тягнучий біль. Виникає при хворобах, при яких підвищується внутрішньочеревний тиск, що викликає зсув органів.
  • Поступово наростаючий більце свідчить про запалення або про мляво текучий процес. Ним дуже часто нехтують, що є помилкою.

Біль в області нирок – консультація уролога

Побутує помилкова думка, що біль в області нирок – є нормальним станом речей, який з’являється із віком. Це не так. Біль – є ознакою патології, що розвивається  в організмі. І це потрібно усунути. Якщо ви відчуваєте біль – це ознака, що вам необхідна консультація уролога. Фахівець уролог проведе обстеження організму з використанням сучасного обладнання та враховуючи дані лабораторних аналізів. Лікарі радять не затягувати із обстеженням – адже патологія досить швидко може перейти в хронічну форму. І тоді лікування стане і довшим і дорожчим. Консультація в уролога в суспільстві ще дуже часто, на жаль, вважається чимось, чого варто соромитись. Цей стереотиппотрібно змінювати, адже бути здоровим – не соромно.
Якщо вам потрібна консультація уролога – Львів чи область – звертайтесь за телефоном +380505880025  або адресою: Львів, вул. Чернігівська, 7, ЛОКЛ, урологічне відділення, кабінет літотрипсії.