27 Липня, 2018

Ниркова колька: симптоми, допомога, лікування – консультація уролога

Ниркова колька – симптомокомплекс, який виникає при раптовому порушенні відтоку сечі із нирки. Що в результаті призводить до чашково-мискової гіпертензії, рефлекторного спазму ниркових судин, набряку паренхіми тощо. Це гострий напад переймоподібного болю, що викликається спазмами гладком’язової мускулатури. Ниркова колька є дуже серйозною патологією, при якій необхідна екстрена медична допомога і госпіталізація. Оскільки є ризик розвитку важких ускладнень при несприятливому перебігу.
Часто проявляється при сечокам’яній хворобі.

Ниркова колька: симптоми

Основним симптомом є біль, він починається різко. За кілька хвилин до початку приступу можна ще нічого не відчувати і цілком нормально себе почувати. Сила болю від положення тіла не залежить. Якщо в пацієнта низький больовий поріг, то біль супроводжується блювотою і нудотою.  У вагітних жінок ще може спостерігатися тонус матки. Інколи спазм може поширюватися на кишечник – тоді відчуваються хибні позиви до дефекації.

Біль при нирковій кольці має дві характеристики:

  • Локалізація
  • Іррадіація, тобто больові відчуття розподіляються за межі осередку

    Записатися до уролога: +380505880025; м. Львів, Вул. Чернігівська,7 ЛОКЛ, кабінет літотрипсії

Часто обструкція верхніх сечових шляхів спричинена конкрементом в сечоводі. І від ступеню обструкції залежать характеристики болю.
– якщо камінь розташований у нирковій балії – то осередок болю у верхній частині попереку з іррадіацією на живіт та пряму кишку.

– якщо камінь закупорив сечовід – то осередок болю у попереку, ближче до нирки, що уражена. Біль «віддає» в пах, сечовід, статеві органи.

– якщо камінь розташований низько – осередок болю в паху, віддає на промежину.

При нирковій кольці спостерігаються кров та гній у сечі. Змінються загальний стан організму – наявні нудота, блювота, змінений тиск.

Важливо не сплутати ниркові кольку з іншими видами болю. Якщо біль відчутний в області правої нирки – її можна сплутати з апендицитом. Відмінність: коли пацієнт лягає – при апендециті біль легшає і буде локалізованим в одній точці.

Перша допомога при нирковій кольці

Надавати першу допомогу можна тоді, коли ви точно впевнені у діагнозі. Спазм можна зняти грілкою з теплою водою чи теплим душем. Або ж спазмалітиком. Якщо ви прийняли такий препарат – обов’язково розкажіть про це лікарю.

Ниркова колька: лікування

Лікування ниркової колька спрямоване на усунення причин, що спричинили порушення відтоку сечі на нейтралізацію наслідків, які завдані цим самим порушенням. Тут метод лікування дуже залежить від причини закупорки. Тобто, якщо це сечокам’яна хвороба – застосовуються зовсім інші методи, ніж тоді, коли причиною стала пухлина. В першу чергу лікар уролог застосує знеболюючі засоби. При необхідності, може бути встановлено сечовивідний стент, щоб вивести урину з організму. Якщо причина закупорки – конкремент, то його виводитимуть з організму хірургічно або застосують дроблення.

Якщо у вас схожі симптоми – не зволікайте, звертайтесь за телефоном +380505880025 або за адресою: м. Львів, Вул. Чернігівська,7 ЛОКЛ, кабінет літотрипсії. кваліфіковані фахівці зможуть надати вам необхідну допомогу.