26 Липня, 2018

Дренування нирки – процедура, проведення. Консультація уролога

Дренування нирки (нефростомія) – це оперативне втручання, що здійснюють для того щоб мати можливість виводити сечу назовні через шкіру з допомогою спеціального стенту. Дренування може бути постійним та тимчасовим. Проводять цю операцію у випадках, коли необхідно поліпшити процес відведення сечі із організму, який порушений з певних причин.

Покази до проведення дренування нирки

Нефростомію проводять тоді, коли природний відтік сечі через сечостатеву систему порушено. Це може бути з таких причин, як онкологія (пухлини нирок, сечоводу, простати, статевих органів у чоловіків і жінок), сечокам’яна хвороба (камені в нирках, камені у сечоводі), рубцеві звуження сечоводів, паренхіматозна кіста нирки, фізіологічні причини (вагітність), гідронефроз.

Дренування нирки проводять двома методами. Це відкрита нефростомія і черезшкірна пукційна нефростомія. При відкритій нефростомії пацієнту роблять розріз та вставляють в нирку катетер. Його швами фіксують до шкіри, щоб він мав стабільне положення. Далі шар за шаром зашивають рану, а до стента приєднують сечоприймач.
При черезшкірній пункційній нефростомії роблять прокол у шкір під контролем УЗД та рентгену. В нирку вводять голку та вводять контрастну речовину. І потім процес вже можна регулювати з допомогою рентген-контролю – визначають правильність розташування голки. Потім у голку вводиться спеціальний провідник, по якому після видалення голки вставляють трубку. По ній безпосередньо буде відводитися сеча. Для надійності трубку фіксують до шкіри. Вся процедура триває приблизно 20 хвилин!

Догляд за стентом

Стент – це чужорідне тіло у організмі і тому він потребує особливого догляду та спеціальних заходів гігієни. Про це лікар уролог детально розповідає пацієнту перед процедурою.

Дренування нирки – вимушений засіб, його використання чи завершення визначає уролог. Зазвичай, стент знімають як тільки усунена причина його встановлення.

Виконати дренування нирки чи отримати консультацію уролога можна у Львові за адресою: м. Львів, вул. Чернігівська,7 ЛОКЛ, урологічне відділення – кабінет літотрипсії. Кваліфіковані фахівці зможуть надати вам необхідну допомогу.