18 Липня, 2018

Стентування нирки – для чого це потрібно: консультація уролога

Стентування нирки – це малоінвазивна процедура, під час якого в нирку встановлюють стент – спеціальну порожню трубку із гнучкого гіпоалергенного пластику, довжиною приблизно 30 см. Верхня та нижня частини трубки мають завитки, що дозволяє стенту зміщуватися. Процедура проводиться малоінвазивним способом, шкірний покрив не розрізають, використовувати чи не використовувати анестезію – вирішує лікар.

Різновиди стентів: JJ стент

Існують різні типи стентів, що дозволяють підібрати найбільш відповідний. Одним із сучасних видів є JJ стент. Він має ряд переваг.

Він дозволяє сечі перетікати з нирок в сечовий міхур, навіть коли сечовід блокується по ту чи іншої причини. Таким чином, нирки продовжують працювати і не отримують ушкоджень в результаті виникнення перешкоди. Стент допомагає уникнути сильного болю, який може виникнути, коли рідина не виводиться з нирок належним чином. Шанс появи інфекції також значно знижується.

Стент захищає сечовід і допомагає вилікувати сечовід навіть при його пошкодженні. Якщо стент не поміщається і сечовід постраждав в той чи іншій формі, в процесі відновлення він може стати занадто вузьким, що пов’язано з освітою стриктури. Стент може запобігти цьому процесу і підвищити ймовірність правильної роботи сечоводу в майбутньому.

Іноді стент встановлюють для того, щоб зробити вузький сечовід ширшим протягом певного пероду часу. Це може бути важливо, коли необхідно отримати доступ до сечоводу, що б ввести хірургічні інструменти або видалити каміння. Це відбувається, коли спроба вивести камінь не вдалося, тому що сечовід став занадто вузьким. Використання стента збільшує ймовірність успішного проведення операції.

Коли встановлюють нирковий стент

Стент встановлюють у випадку, коли у пацієнта є порушена прохідність сечоводів. Вона виникає з різноманітних причин:

  • Сечокам’яна хвороба та утворення конкрементів
  • Наявність пухлини, що може прорости в сечовидні шляхи
  • Різноманітні інфекційні процеси
  • Лімфоми
  • Спайкові процеси, що є результатом оперативних втручань

Стентування проводять і у вагітних. Для них – це найкращий метод відновити пасаж сечі при сечокам’яній хворобі (адже літотрипсія протипоказана плоду) та при порушенні пасажу сечі через фізіологічні зміни організму вагітної. Стент на розвиток плоду ніяк не впливає.

Записатися до уролога: +380505880025; м. Львів, Вул. Чернігівська,7 ЛОКЛ, кабінет літотрипсії

Стентування нирки має перевагу – це малоінвазивна процедура. Вона проводиться відносно просто, швидко, організм пацієнта швидко відновлюється. Для проведення операції не потрібно відкритого хірургічного втручання – достатньо проколу в місці, де вводитимуть стент. Встановлений стент не викликає ускладнень.

Як відбувається стентування нирки

Операція відбувається під ендоскопічним контролем – лікар має повну можливість спостерігати за діями через монітор або інше обладнання. Операція триває 20-25 хвилин за умови відсутності ускладнень. Коли стент встановлюють та закріплюють – пацієнту потрібно пройти повне рентгенологічне обстеження, щоб візуалізувати нирки та сечоводи.

Виділяють такі види встановлення стенту:

  • Ретроградний – стент вводять через сечовий міхур
  • Антероградний – стент вводять через невеличкий отвір у черевній порожнині

Тривалість знаходження стенту в організмі визначається наявністю причин, через які його встановили. Якщо вони зникли – тоді і є показання знімати стент. Цей період може тривати від кількох тижнів до кількох місяців.

Поки стент в організмі – пацієнт може жити нормальним життям: працювати, подорожувати. Небажаним є заняття спортом, надмірною фізичною активністю. За станом стенту потрібно стежити за допомогою УЗД та урографії, оскільки на стент з часом можуть осідати солі. Інколи стент може спровокувати часті позиви до сечовипускання, больові відчуття або певні ускладнення – тоді необхідна консультація уролога, щоб точно визначити причини болю. На перших етапах може бути підвищеним ризик утворення тромбів. В такому випадку лікар уролог може прописати аспірин.

Видалення стенту

Проведення цієї процедури також необхідна під контролем лікаря уролога. Видалення здійснюється з допомогою цистоскопа через сечоводи – немає необхідності здійснювати надрізи в шкірному покриві.

Встановлення стенту – медична процедура, яку досвідчений лікар уролог проведе швидк і без подальших ускладнень. Якщо вам необхідне стентування – звертайтесь за телефоном +380505880025 або за адресою: м. Львів, Вул. Чернігівська,7 ЛОКЛ, кабінет літотрипсії. кваліфіковані фахівці зможуть надати вам необхідну допомогу.