6 Липня, 2018

Камені в нирках: перші ознаки

Камені нирки – це конкременти, які утворилися в нирках в результаті кристалізації солей із сечі. Це одна з найпоширеніших форм сечокам’яної хвороби. Дуже часто під терміном «камені в нирках» розуміють сечокам’яну хворобу та вживають цей термін узагальнено. Ці камені мають різний розмір, форму та різний хімічний склад. Відрізняються і причини їхнього утворення. В особливо важки- випадках ці камені мали вагу майже 1 кілограм. Зазвичай, форма округла. Але в окремих випадках камені мають складну розгалужену структуру і  їх називають кораловидними каменями. Та окрім форми їх відрізняє іще низка інших характерних особливостей.

Запущена форма сечокам’яної хвороби може призвести до серйозних наслідків – аж до втрати органу. На початкових стадіях захворювання можна подолати без серйозних наслідків для організму. Одним із найбільш ефективних методів лікування є літотрипсія – хірургія одного дня, з допомогою її якої каменів можна позбутися буквально за один день.

Кораловидні камені

Визначити наявність чи відсутність каменів у нирках може лікар уролог з допомогою лабораторних аналізів, УЗД чи інших досліджень на сучасному обладнанні. Існує низка ознак, які вказують на необхідність записатися на консультацію уролога.

  • Больові відчуття.

Спочатку проявляється тупий біль в районі попереку, що періодично посилюється і слабшає. Далі больові відчуття посилюються, тривалість подовжується, змінюється локалізація – він поширюється на інші органи. Больові відчуття можуть посилюватися при фізичному навантаженні або зміні положення тіла. Чому так відбувається? Камені можуть переміщатися всередині органу та зміщуватися по сечоводах.

Записатися до уролога: +380505880025; м. Львів, Вул. Чернігівська,7 ЛОКЛ, кабінет літотрипсії

При зміні положення камені контактують із внутрішніми стінками сечоводів чи іншими органами, що спричиняє больові відчуття. Біль особливо гострий, якщо камені мають гострі кути. Таке посилення болю під час руху дозволяє відрізнити біль при сечокам’яній хворобі від болі при інших захворюваннях.

  • Ниркова колька.

Камені спричиняють закупорку нирок своєю наявністю. Тому відчутно біль – внизу спини, одразу під ребрами. Далі він віддає аж до живота і до паху. В чоловіків він може поширюватися навіть на статеві органи. Він має переймоподібний характер – то затихає, то раптово продовжується знову; завдає незручностей та клопотів. Ниркова колька може супроводжуватися нудотою та блюванням, підвищеною температурою та потовиділенням. Якщо камені великого розміру, що здатні закупорити ниркову балію, то колька проявляється дещо по іншому. Біль дещо слабший, більш ниючого і тупого характеру. Локалізація така ж – в області попереку.

  • Проблеми із сечовипусканням.

Камені в нирках спричиняють проблеми із сечовипусканням, що проявляються у різних аспектах. Це частіші позиви до сечовипускання. В кожної людини є свої норми актів сечовипускання за добу. При каменях в нирках кількість відвідин зростає, змінюється і сам характер сечовипускання. Деколи ці позиви – безпричинні. Інколи початок акту затримується і супроводжується болем. Деколи сечовипускання неможливе при певній позі, а при особливо важких випадках – можливе тільки в певній позі, дуже часто неприродній (лежачи, тощо).

Камені можуть закупорювати сечоводи, ставати бар’єром для пасажу сечі. Саме тому виникають такі проблеми. Струмінь сечі «пробиває» собі хід із болем, часто переривається, витікає без звичайного тиску. Такі зміни, скоріше всього, є ознакою сечокам’яної хвороби.

  • Зміна кольору сечі.

В сечі кожної людини є певна кількість епітеліальних тканин і слизу. У хворих така кількість різко збільшується. Відповідно, забарвлення стає мутним і непрозорим. Також зміна кольору відбувається через появу крові в сечі (гематурію). Камені можуть подразнювати, поранювати сечоводи чи нирки і цим спричиняти кровотечу. Кров може бути як забарвлення (сеча набуває рожевого відтінку), так і можуть бути згустки крові.

  • Підвищена температура та тиск.

Ці ознаки свідчать про те, що сечокам’яна хвороба має ускладнення – пієлонефрит. Також ці два симптоми є супутниками ниркової кольки.

Якщо у вас виникла підозра на камені в нирках і потрібна консультація уролога (Львів чи область) – звертайтесь за телефоном +380505880025 або за адресою: м. Львів, Вул. Чернігівська,7 ЛОКЛ, кабінет літотрипсії. Ми вам допоможемо.