3 Липня, 2018

Абсцес простати

Абсцес простати – це захворювання, яке проявляється накопиченням гною і передміхуровій залозі. Часто виникає як форма ускладнення простатиту чи інших інфекцій (вторинний абсцес), але і може виникнути як самостійна патологія (первинний). Важливим є те, що абсцес передміхурової залози – інфекційне, запальне захворювання. І дуже небезпечним є процес, коли гній, що уразив тканини передміхурової залози, ще проривається в навколишнє середовище: промежина, уретра, черевна порожнина. В цій ситуації може розвинутись сепсис або перитоніт.

Абсцес простати: симптоми

Симптоми абсцесу передміхурової залози відрізняються в залежності від стадії, на якій протікає хвороба.

Зазвичай, присутні такі симптоми на першій стадії:

  • Різко підвищилась температура
  • Інтенсивне потовиділення
  • Присутній озноб
  • Марення, притуплена увага, втрата свідомості
  • Присутня тахікардія

На стороні, де виник абсцес – присутні хворобливі та больові відчуття. Часто біль може віддавати на промежину чи пряму кишку. В деяких пацієнтів можуть виникати проблеми із сечовипускання та дефекацією: не проходить сеча, не відходять гази, затримуються калові маси.

Записатися до уролога: +380505880025; м. Львів, Вул. Чернігівська,7 ЛОКЛ, кабінет літотрипсії

На другій стадії характерне певне полегшення. І хворі часто думають, що все пройде само собою і до лікаря не звертаються. А дарма! В таких випадках якраз необхідний огляд уролога, який міг би точно визначити діагноз. Пізніше симптоми проявляються знову та несуть в собі небезпеку – адже захворювання можуть перерости в флегмону.

Після розкривання гнійника в сечі з’являються домішки гною, змінюється колір – вона стає каламутною, з неприємним запахом, починає розвиватись піурія.

Абсцес простати: діагностика та лікування

Коли хворий із підозрою на абсцес передміхурової залози приходить на огляд, він має пройти кілька обстежень. Це загальний аналіз крові, сечі, біопсія простати. Визначається мікрофлора за допомогою бактеріологічного аналізу сечі та мазка з уретри. Додатково може знадобитися ректальне  пальцеве дослідження. Обов’язково буде проведене УЗД. А за потреби ще і уретроскопія, цистоскопія, УЗД сечового органу.

Курс лікування буде лікар призначатиме опираючись на результати досліджень – залежно,  яка стадія розвитку хвороби. сучасним ефективним методом лікування є пункція під контролем УЗД з  використанням ректального датчика. Суть цього методу полягає у евакуації гною та промивання отриманої порожнини антисептиком. Це відбувається в комплексі із парантеральним введенням антибіотика. Такий метод лікування абсцесу простати практикують урологи Львівської обласної клінічної лікарні – Чернігівська, 7 (кабінет літотрипсії). Адже він вимагає високого рівня кваліфікації та досвіду.

Існують профілактичні заходи, які допомагають мінімізувати виникнення захворювання. це активний спосіб життя та багато рухової активності, відсутність переохолоджень, вчасне лікування інфекцій та хронічних захворювань, відсутність безладних статевих контактів та вчасні перевірки уролога.

Якщо у вас підозра на абсцес простати – звертайтеся – звертайтесь за телефоном +380505880025 або за адресою: м. Львів, Вул. Чернігівська,7 ЛОКЛ, кабінет літотрипсії. Ви зможете розвіяти всі підозри або позбутися цієї хвороби завдяки правильному курсу лікування.