26 Червня, 2018

Черезшкірна нефростомія під контролем УЗД

Черезшкірна нефростомія – це медична процедура, що передбачає установку дренажу в порожнинну систему нирки. Вона передує іншим процедурам, які виконуються під час операції на нирках: наприклад, під час видалення каменів, процедури розсічення сечоводу при стриктурах тощо.

Проводити цю процедуру може лікар уролог або радіолог у спеціальних операційних палатах або боксах. Контроль процесу здійснюється за допомогою УЗД (або іншого візуалізуючого обладнання). Показання для здійснення черезшкірної нефростомії – наявна обструкція чашково-мискової системи нирки, що створює перешкоду для пасажу сечі.

Для чого проводять черезшкірну нефростомію?

Процедур проводять для того, щоб відновити нормальний відтік сечі попередити ураження організму. І, відповідно, щоб запобігти пієлонефриту, гідронефрозу, ниркову недостатність. Для деяких пацієнтів цю процедуру проводять, щоб отримати доступ до верхньої частини сечоводів; щоб провести хіміотерапію. Також в рамках підготовки пацієнта для подальшого проведення операцій. В нечастих випадках нефростомія проводиться для здійснення спеціального обстеження.

Записатися до уролога: +380505880025; м. Львів, Вул. Чернігівська,7 ЛОКЛ, кабінет літотрипсії

Причини виникнення обструкції:

  • Наявність сечокам’яної хвороби та супутніх конкрементів
  • Новоутворення в різних органах сечостатевої системи
  • Аденома простати
  • Заочеревинний фіброз
  • Просування ракових пухлин із інших органів
  • Лімфоми

Проведення черезшкірної нефростомії

Операція проводиться під місцевою анестезією. Зона пункції розташована на спині – ділянка нирок. Лікар уролог, який проводить процедуру контролює введення голки з допомогою УЗД (або рентгену). Коли уролог ввів кінчик голки в збиральну систему нирки – через голку  вводиться контрастна речовина. Для того, щоб впевнитись, що локалізація голки правильна та визначити внутрішню анатомію нирки.

Наступний етап – встановлення нефростомічного катетера, по якому і буде здійснюватися відтік сечі. Одразу після завершення процедури пацієнт може здійснювати певну активність, але уважно стежити, щоб не змістити катетер чи не видалити із нирки.
Тривалість знаходження катетера визначає уролог, в залежності від мети встановлення та поточного перебігу лікування.
Якщо у вас виникла необхідність у проведенні черезшкірної нефростомії – звертайтесь за телефоном +380505880025 або за адресою: м. Львів, Вул. Чернігівська,7 ЛОКЛ, кабінет літотрипсії. Наші фахівці володіють багатим досвідом в проведенні таких процедур.