25 Червня, 2018

Абсцеси нирок і паранефрити: симптоми, діагностика, малоінвазивне лікування

Абсцеси нирок – це захворювання, що проявляється у формі гнійних запалень та деструкції ниркової тканини. Супроводжується процесом утворення порожнин та заповнення їх гноєм. Абсцеси нирки є однією з форм гнійного пієлонефриту, які однак, нечасто зустрічаються. Частими є випадки розповсюдження процесів по навколишній клітковині – виникає паранефрит.
Для абсцесів нирок і паранефриту характерними є гострий початок перебігу захворювання, що проявляється ознобом, лихоманкою та болем в попереку при пальпації з локалізацією на ураженому органі. Анамнез характеризується відсутністю ознак захворювань нирок і сечоводів, а бактеріологічний аналіз показує, що сеча стерильна. Загалом, клінічна картина має багато схожих ознак із гострим пієлонефритом. Найбільш важливі дані можна отримати завдяки рентгенологічному та радіонуклідному дослідження.

Абсцеси нирок і паранефрити: дігностика

При підозрі на виникнення абсцесів нирок і паранефриту обов’язково проводяться такі дослідження:
– УЗД нирок, для того, щоб виявити порожнину, у якій міститься гній

– урографія, при якій лікар може визначити можливе викривлення хребта  в сторону ураження та відсутність поперекового м’яза на ураженому боці

Записатися до уролога: +380505880025; м. Львів, Вул. Чернігівська,7 ЛОКЛ, кабінет літотрипсії

– комп’ютерна томографія, що дає більш точні та цінні відомості, якщо проводиться на підставі урографії. Проводиться для того, щоб виявити накопичену контрастну речовину.

– проведення рентгенологічного дослідження грудної клітки

Також за необхідності, лікар уролог може приписати динамічну сцинтиграфію, ниркову ангіографію для отримання додаткових даних. Обов’язковими будуть проведення загального аналізу крові та сечі, сечовини та креатинину в сироватці крові, глюкози крові, ЕКГ.

Абсцеси нирок і паранефрити: лікування

Основним методом лікування абсцесів нирки та паранефриту є хірургічне втручання, щоб спорожнити та дренувати порожнину. Сучаснішим та ефективнішим методом є малоінвазивне втручання. Воно проводиться під місцевою анестезією та контролем УЗД апарату та конвексного датчика для чіткого контролювання процесу. Проводиться пункція гнійного отвору з подальшим його промиванням і введення в порожнину антибіотика.  При пункції абсцесу нирки діаметром більше 5см та паранефриту об΄ємом >50 см3 хворим у порожнину утвору встановлювали дренажну трубку. В середньому, малоінвазивне втручання триває менше години, організм швидко відновлюється, тому госпіталізаційний період дуже короткий.

Цей метод характеризується високою ефективністю. В переважній більшості випадків відсутні ускладнення та немає необхідності проведення повторної пункції.

Якщо ви хочете позбутись абсцесу нирок чи паранефриту – звертайтесь за телефоном +380505880025 або за адресою: м. Львів, Вул. Чернігівська,7 ЛОКЛ, кабінет літотрипсії. Ми були одні з перших у Львові, хто довів ефективність малоінвазивних втручань та ефективно оволодів цим методом лікування. Наші фахівці володіють багатим досвідом проведення операцій такого типу.