22 Червня, 2018

Малоінвазивні втручання під контролем УЗД

Малоінвазивні втручання (або малоінвазивна хірургія) – це сучасний спосіб лікування, альтернативний традиційним операціям. Його особливість в тому, що лікувальний процес відбувається з використанням невеличких нарізів точкових проколів або фізіологічних отворів людини. Цей спосіб лікування набагато безпечніший за порожнинні операції, легше переноситься пацієнтом та дає можливість швидше відновитися після операції.

Малоінвазивна хірургія включає два напрямки. Це лапароскопія – проведення, власне, операцій з низьким рівнем травматизму. Та ендоскопія – метод діагностики. Що відзначається високим рівнем інформативності.

Малоінвазивні втручання мають низку переваг.

  • Вищий рівень безпеки
  • Мінімальний рівень травматизму для органів та тканин
  • Процес проходить з невеличкими розрізами, відповідно, залишаються мінімальні шрами
  • Організм швидко відновлюється
  • Після операційний період проходить практично без больових синдромів
  • Термін госпіталізації – 1-2 дні
  • Зменшений ризик інфікування
  • Косметичні переваги

Малоінвазивна хірургія включає лапароскопію, яка застосовується для проведення малотравматичних операцій, та ендоскопію — як високоінформативний метод діагностики організму.

При виконанні малоінвазивних втручань обов’язково застосовується УЗД.

Малоінвазивні втручання при лікуванні раку простати

Рак простати можна діагностувати з допомогою різних методів, найчастіше використовується комплексний підхід. На ранніх стадіях, поки ще відсутні клінічні ознаки, проводиться онкологічний скринінг. Обов’язковим є ректальне пальцеве дослідження, яким можна виявити ущільнення простати або відсутність такого. Наявність вказує на злоякісну пухлину.

Також обов’язковим є аналіз крові на визначення рівня ПСА (простатоспецифічного антигена). У випадку, коли кількість антигена вище норми – є підстава проводити мультифокальну біопсію.
Трансректальна мультифокальна біопсія передміхурової залози – це також метод, що допомагає виявити рак простати. Як він відбувається: в пряму кишку пацієнта вводиться ультразвуковий датчик із біопсійною насадкою. Далі спеціальним біопсійним пістолет проводиться від 12 прицільних вистрілів по потрібних точках. Під часу вистрілу спеціальна одноразова біопсійна голка проникає на глибину 20-22 міліметрів. Товщина голки – 1,2 мм.
Ця процедура – майже безболісна, хоч і опис може дещо налякати. Безболісна тому, що біопсійні пістолети швидко працюють. А також проводиться під повним контролем УЗД, що забезпечує точність виконуваної процедури.
Матеріал, що зібраний таким чином, відправляється на дослідження. Під час якого розраховують «суму Гліссона» і виставляють від 6 до 10 балів за цим показником. Чим нижчий показник – тим менша імовірність розвитку пухлини. На основі цього показника та інших досліджень – здійснюється прогноз розвитку пухлини та перебіг захворювання.
Серед новітніх методик проведення трансректальної мультифокальної біопсії – контролювання процесу з допомогою УЗД після попередньо проведеного МРТ. Це дозволяє звузити коло пошуку та виявити пухлину на більш ранніх стадіях. Фаховий уролог аналізує та порівнює дані, отримані в результаті цих двох досліджень та має більш інформативну картину, адже зображення можна співставити. Лікар уролог бачить певні ділянки, які викликають підозру на наявність пухлини. Далі проводиться сама процедура мультифокальної біопсії – достатньо 4-5 уколів.
Дізнатися більше про цей спосіб мультифокальної біопсії та записатися на прийом до уролога можна за телефоном або за адресою: м. Львів, Вул. Чернігівська,7 ЛОКЛ, кабінет літотрипсії. В нашій клініці мультифокальна біопсія проводиться з 1995 року. А зазначений метод під контролем УЗД та МРТ – уже 4 роки та виключно у нашій клініці у Львові.