23 Травня, 2018

Гнучка цистоскопія

Гнучка цистоскопія  це один із методів дослідження органів сечовидільної системи. Що проводиться з допомогою спеціального приладу – цистоскопа. Його вводять крізь сечовивідний канал і далі – до сечового міхура. Прилад обладнаний з складного оптичного пристрою, довгої трубки та підсвітки – завдяки цьому є можливість зафіксувати процеси та зміни всередині органів.

Різновиди цистоскопії:
– Гнучка. Являє собою введення приладу у сечовий міхур. З допомогою цього методу можна отримати зображення або взяти частку тканин для аналізу чи біопсії.

– Ригидна. З допомогою цього методу проводять біопсію або видаляють уражені ділянки органів тощо.

При яких захворюваннях призначається цистоскопія

Ця процедура може призначатися для жінок, чоловіків та дітей. Лікар уролог проводить її при таких захворюваннях:
– при сечокам’яній хворобі

– при циститі (хронічний, інфекційний)

– при наявності пухлин або поліпів у сечівнику

– при частих позивах в туалет

– при болях у попереку, області тазу

– при порушеннях сечовипускання

– при каменях уретри, сечового міхура

Проведення процедури цистоскопії

Процедура цистоскопії проходить строго під моніторингом лікаря уролога. Доцільність її визначається на основі даних лабораторних досліджень та інших дослідженнях. Проводиться процедура  під місцевою або загальною анестезією. В уретру пацієнта вводять трубку з волоконною оптикою. Далі вона рухається до сечового міхура і лікар здійснює усі потрібні маніпуляції.

Після процедури не рекомендовано керувати автомобілем, братись за важку фізичу працю чи роботу, що вимагає надмірної пильності. Можливо, буде присутнє відчуття болі, печіння, в статевих органах, в області тазу і попереку, дискомфорт в уретрі. Щоб пройшли ці неприємні відчуття, можуть призначатись знеболюючі препарати, рекомендують пити багато рідини, приймати теплу ванну.
Якщо вам необхідно зробити цистоскопію – звертайтеся за телефоном або за адресою: м. Львів, Вул. Чернігівська,7 ЛОКЛ, кабінет літотрипсії.