23 Травня, 2018

Регулярні обстеження уролога: для чого це потрібно, навіщо уролог потрібен жінкам?

Уролог – це лікар, спеціалізацією якого є лікування захворювань сечостатевої системи. Це такі захворювання. Як сечокам’яна хвороба, цистит, пієлонефрит, зниження потенції, тощо.

Сечовидільна система людини має складну будову та виконує ряд важливих функцій. Тому важливо підтримувати її в здоровому стані. А захворювання сечовидільної системи мають одну особливість: майже всі вони на ранніх стадіях протікають безсимптомно. І хвора людина навіть не здогадується та не відчуває, що у її організмі розвивається захворювання. Ось якраз регулярні огляди в уролога повинні виявляти хвороби на цих стадіях та дати змогу розпочати якісне лікування.

Що дає огляд уролога?

На жаль, проходження профілактичних оглядів – нечасте явище  в українських лікарнях. Майже всі звернення – зі скаргами на той чи інший симптом. Це негативне явище, адже будь яку хворобу на пізніх стадіях вилікувати і складніше, і дорожче, і наслідки для організму важчі. Чи не в кожного другого чоловіка віком після 40 років проявляється простатит. А  в чоловіків старше 50 років – уже хронічний простатит.  

Коли потрібно йти до уролога?

Окрім профілактичних оглядів, є  симптоми які вказують, що необхідна консультація уролога. Це:

  • Дискомфорт, свербіж та проблеми при сечовипусканні
  • Виникнення незвичних відчуттів та дискомфорту в сечовидільній системі
  • Порушена ерекція
  • Прискорена еякуляція

Такі «незначні» порушення, як свербіж та дискомфорт є достатньою причиною записатися до уролога. Адже вони свідчать про наявність певних дизфункцій. А вже серйозніші больові відчуття, печіння – вказують на те, що певна проблема розвинулася і звертатися до уролога треба уже давно.

Як відбувається огляд в уролога?

Пацієнт на прийомі розповідає про причини звернення та обставини, що його турбують. А також треба розповісти про перенесені захворювання, операції та інші курси лікування. Не забудьте повідомити про лікарські препарати, які приймаєте: і ті що призначені лікарями, і ті, які купили без рецепту. Медикаменти можуть мати побічну дію, яка впливає на виведення сечі з організму – тому це важливо. Розкажіть і про ваш раціон та кількість рідини, що вживаєте щодня. В тому числі, розкажіть і про кофеїн чи алкоголь.  Маючи цю інформацію, лікар уролог зможе зробити правильні висновки щодо того чи іншого захворювання, його наявності чи відсутності. В ході консультації часто потрібно провести огляд зовнішніх статевих органів:

оцінити розміри, форму, загальний стан. За необхідності – призначають ректальні дослідження передміхурової залози. Буде проведене дослідження із використанням необхідного обладнання – тут все залежить від підозр на певне захворювання. Ультразвукова діагностика (УЗД) проводиться дуже часто – це ефективний метод дослідження, який практично не має протипоказань до застосування. Також проводять дослідження з допомогою цистоскопа, нефроскопа, фіброуретерореноскопа, тощо. Також буде потрібно здати аналізи.

Які аналізи потрібно буде здати?

Тут все залежатиме від скарг пацієнта та підозр на певну хворобу.  Та найчастіше призначають такі аналізи:

  • Проведення загального аналізу сечі і посіву сечі – оцінка фізичних та хімічних властивостей сечі
  • Проведення імуноферментних досліджень – беруть венозну кров та досліджують наявність вірусних гепатитів, ВІЛ, герпесів.
  • ДНК-діагностика – це для того, щоб виявити присутність інфекцій, які можуть передаватися статевим шляхом. А ще – для виявлення імунно-патогенної флори, збудників гнійних уражень.

Коли жінкам варто звертатися до уролога?
Існує думка, що до уролога звертаються чоловіки, а для жінок – гінеколог. Це не так. Гінеколог лікує інші проблеми. Уролог лікує такі хвороби у жінок:

Завжди важливо пам’ятати про те, що профілактика завжди краща, аніж лікування. Тому варто завчасу дбати про свій організм – і чоловікам, і жінкам. Консультація уролога – Львів чи область – доступна за адресою: м. Львів, вул. Чернігівська,7 ЛОКЛ, кабінет літотрипсії.