17 Травня, 2018

Профілактика каменів у нирках: поради уролога, консультація

Як відомо, камені у нирках формуються при сечокам’яній хворобі. Вони можуть мати різну будову, структуру та розміри. Їх розмір коливаються в діапазоні від 3 мм до 15 см (особливі клінічні випадки).
Звісно, коли конкремент (нирковий камінь) має такий великий розмір – його складно не відчути. Проте, поки камені ще менших розмірів – захворювання може протікати певний час безсимптомно. В міру збільшення кількості та розмірів каменів – починають проявлятися симптоми. Одні з найбільш характерних – проблеми із сечовипусканням. Це затримка пасажу сечі, зміна сили струменя сечі, відчуття неповного спорожнення чи не можливість здійснити сечовипускання в певній позі. Присутній біль внизу живота, який з часом стає хронічним та інтенсивнішим. В крові може з’являтися кров та гнійні домішки. Також є загальні симптоми в організмі: слабкість, зміна температури тіла тощо – в залежності від особливостей організму.

Для того, щоб виявити хворобу – потрібна консультація уролога, де проведено фахове обстеження та виявлено, в чому причина змін в організмі. 

Які причини утворення камені в у нирках?

Як зазначає лікар уролог, основний фактор, що спричиняє формування конкрементів у нирках – це порушений обмін речовин у організмі. Це порушений водно-сольовий та хімічний склад крові. Але крім цього для старту процесу формування камені необхідні ще інші фактори. Серед них перенесені пацієнтом хвороби кісток, хвороби сечовидільної системи, хронічні хвороби кишечника (гастрит, виразка, коліт). Крім хворіб: період зневоднення організму через отруєння чи інфекцію, надмірне споживання продуктів, що здатні підвищити кислотність організму.

Яка профілактика утворення каменів у нирках?

Методи профілактики цієї хвороби є, проте для ефективного застосування потрібно враховувати індивідуальні особливості організму. Для початку – потрібна консультація уролога. Необхідно пройти обстеження на сучасному обладнанні, яке дасть повну «картину» стану органів сечовидільної системи. Також доречними будуть лабораторні аналізи. Також корисно буде дізнатись про різновиди каменів у нирках, щоб мати інформацію про те, як діяти у разі їх виявлення.

  • Варто контролювати масу тіла – тому що люди з зайвою вагою є більш схильними до сечокам’яної хвороби.
  • Урологи радять пити достатню кількість рідини кожного дня. Тут все залежить від особливостей кожного організму, але є певні загальні норми.
  • Корисно пити апельсиновий сік для профілактики каменів у нирках. Він містить цитрат, що має здатність пригнічувати процеси кристалізації, які предвісниками формування конкрементів.
  • Вживайте меншу кількість солі у стравах. Відмовлятися від неї не треба – крайнощі завжди зайві. Але старайтеся менше солити їжу.
  • Також корисно буде споживати не жирну їжу. Знову ж таки: категорично відмовлятись не потрібно, але зменшити та контролювати – буде корисно.
  • Старайся додати до свого раціону продукти, що містять калій: це гарбузи, помідори, дині, помідори інші.
  • Постійно моніторте стан своєї сечостатевої системи. Консультація уролога необхідна хоча б двічі на рік. Вона дає змогу побачити стан здоров’я органів сечостатевої системи та побачити її в динаміці. Фаховий лікар уролог врахує всі фактори для того, щоб підтвердити чи спростувати діагноз: генетику, вік, перенесені хвороби.
  • Також лікар проводитиме ряд досліджень, окрім лабораторних аналізів. Це УЗД нирок. Цей метод дозволяє отримати інформацію про наявність конкременту, його можливий рух, можливі анатомічні зміни в організмі. Інколи доводиться застосовувати екскреторну урографію та рентгенівські знімки.

Важливо пам’ятати про те, що профілактика завжди краща, аніж лікування. Тому варто завчасу дбати про свій організм. Консультація уролога – Львів чи область – доступна за адресою: м. Львів, вул. Чернігівська,7 ЛОКЛ, кабінет літотрипсії.