17 Травня, 2018

Для чого потрібна консультація уролога

Сучасна медицина постійно розвивається та з’являються нові методи і засоби лікування різних хворіб. В тому числі, і хворіб сечовидільної системи. Зараз можна вилікувати такі захворювання, які ще кілька десятків років тому були невиліковними. Але ефективний процес лікування має іти в комплексі із регулярними обстеженнями та консультаціями у лікаря.  Особливо це стосується сфери урології.

Багато урологічних захворювань розвиваються безсимптомно на ранніх стадіях розвитку (особливо це стосується онкології) або виражаються загальними симптомами. Тобто, правильно ідентифікувати ту чи іншу хворобу може виключно лікар уролог. Адже він проведе обстеження використовуючи необхідне обладнання, що дасть змогу різносторонньо оцінити стан організму. Також будуть проведені лабораторні аналізи, які вкажуть на певні проблеми або їх відсутність. В урології дуже важливо чим швидше виявити захворювання – тоді його можна подолати з мінімальними наслідками для організму, з нижчим ризиком рецидиву та й саме лікування буде дешевшим.

Своєчасна консультація в уролога дозволяє з високою точністю виявити розвиток онкології. Це можуть новоутворення у:

  • Нирках
  • Простаті
  • Яєчках (у чоловіків)
  • Сечовому міхурі
  • Сечівнику
  • Сечоводі

Консультація уролога буде супроводжуватися такими обстеженнями:

  • аналіз крові на виявлення онкомаркерів. Що стосується чоловіків, то це дуже важливе дослідження, адже підвищений рівень ПСА – є ознакою раку простати.
  • Ультразвукова діагностика (УЗД) органів малого тазу.
  • Ультразвукова діагностика (УЗД) передміхурової залози у чоловіків.
  • Проведення цистоскопії, якщо є необхідність

Не варто також і нехтувати візитом до уролога при хворобах, які прийнято вважати простішими чи займатися самолікуванням – тому що вони можуть призвести до ускладнень. Приміром, цистит здатен підвищити ризик виникнення раку сечового міхура.

Інколи виникають симптоми та ситуації, коли звертатись до уролога потрібно негайно. Наприклад, поява крові в сечі (гематурія). Кров чи гнійні домішки в сечі у різних проявах (зміна кольору на рожеві відтінки, згустки, помутніння) найчастіше свідчать про розвиток онкології або сечокам’яної хвороби. В обох випадках – терміновість є надважливою. Чим швидше – тим краще.

Віковий фактор теж є додатковою причиною регулярних обстежень.  Статистично, проблеми урологічного характеру виникають в чоловіків після 40 років у переважній більшості. Значна частина чоловіків у віці 60 років хворіють аденомою простати. Яка дуже дошкуляє та провокує розвиток інших хворіб і загострень. Також статистика свідчить, що серед усіх видів онкології найчастіше причиною смерті стає рак передміхурової залози. Це дуже сумний факт, адже сучасний рівень медицини дозволяє подолати цю хворобу без особливих зусиль, головне – вчасно виявити.

Консультація в уролога в суспільстві ще дуже часто, на жаль, вважається чимось ганебним або крайнім заходом. Насправді, дбати про своє здоров’я – не соромно, це просто догляд за собою. Зрештою, виявлені певні негаразди в сечостатевій системі – теж не привід соромитись чи комплексувати. Від стереотипів варто позбуватися та дбати про здоров’я.
Якщо вам потрібна консультація уролога – Львів чи область – звертайтесь за телефоном +380505880025  або адресою: Львів, вул. Чернігівська, 7, ЛОКЛ, .кабінет літотрипсії.