8 Травня, 2018

Рак уретри

Уретра – це непарний порожнистий орган, що призначений для виведення сечі із організму – з сечового міхура назовні.
Рак уретри частіше виникає в жінок, в чоловіків – рідше. Це онкологічне захворювання, що характеризується виникненням пухлин, найчастіше в області зовнішнього отвору уретри (в місці сполучення епітеліальної тканини уретри та епітеліальним шаром, що покриває вульву). Рідше трапляються клінічні випадки, коли захворювання вражає дистальну або проксимальну частину органу. Захворювання може бути спровоковане інфекцією, що потрапила в організм та неінфекційного виникнення. Рак уретри інфекційної природи виникає від: кишкові палички, стафілококи, гонококи, трихомонади, стрептококи, мікоплазми, вірус герпесу.

Рак уретри неінфекційного походження може бути спровокований каменями в нирках. Адже їх наявність – це пошкодження сечових шляхів та виникнення ран.

Рак уретри: причини

Наразі медична наука не може чітко вказати на єдину причину, що викликає рак уретри. Проте виявлено певні закономірності, які зустрічаються у хворих. По них встановлено причини, які сприяють розвитку раку уретри. До таких причин відносяться:

Виявлено закономірності, що жінки із світлою шкірою хворіють частіше. А також ця хвороба розвивається, переважно, в осіб після 60 років.

Рак уретри: симптоми

В чоловіків та жінок про рак уретри сигналізують різні симптоми, оскільки будова органів зовсім інша. Дуже часто відбувається так, що захворювання протікає безсимптомно та проявляється на пізніх стадіях розвитку хвороби.

Ознаки раку уретри у жінок:

В жінок рак уретри здатен поширитись до шийки матки, в сечовий міхур та по передній стінці піхви.

Ознаки раку уретри у чоловіків:

  • Больові відчуття під час сечовипусканні та під час ерекції
  • Гнійні виділення із отвору статевого члена
  • Набряки пеніса
  • Пухлини можна відчути внаслідок промацування
  • Збільшення лімфовузлів в області паху
  • Виникнення пігментації на статевому члені

Рак уретри у чоловіків може поширитись на простату чи мошонку.

На перших стадіях хворобу можна відчути або переплутати із іншими хворобами, що мають схожі симптоми. І дуже часто пацієнти замаються самолікуванням чи якимось хибними лікувальними практиками. Це погіршує ситуацію і як результат – хвороба прогресує і вилікувати її стає важче.

Рак уретри: діагностика

Як правило, рак уретри в жінок діагностується простіше. Особливо, якщо пухлини розташована в районі сечівника та визначається візуально. В чоловіків візуальна діагностика сечівника може дати дещо менше інформації.
Візуальне обстеження – не інформативне, то може застосуватися уретроскопія. Вона дає змогу дослідити слизову сечівника по усій протяжності.

Коли пухлину виявлено, то лише завдяки візуальному огляду важко встановити: це онкологія чи звичайна пухлина. Раковим пухлинам притаманні щільність утворення, верхні шари з кровоточивістю, ворсинчастість пухлини (у чоловіків).

Для того, щоб виявити метастази пухлини використовують УЗД (ультразвукове дослідження) або комп’ютерну томографію. Також застосовують такі методи, залежно від випадку: біопсію (коли беруть зразок тканини на дослідження, щоб точно визначити діагноз), цистоскопію, цистографію, рентгеноскопію, висхідну уретрографію та інші методи, які лікар уролог вважає необхідними.

Рак уретри: лікування

Для того, щоб вилікувати рак уретри застосовують комплекс заходів та дій, необхідність яких визначається стадією розвитку хвороби, станом здоров’я пацієнта, історією хвороби тощо.

Можна виокремити певні методи, які застосовуються лікарями: хірургічні, променевої дії, хіміотерапія

Хірургічні методи лікування раку уретри

Той чи інший хірургічний метод обирається в залежності від стадії розростання пухлини, локалізації пухлини та які тканини і органи уражені. Якщо лікування почалось на ранніх стадіях захворювання, то воно нетривале. Іноді висікають певну ділянку уретри – і цього достатньо. Цей метод може бути застосований і на другій стадії захворювання, поки не розвинулись віддалені метастази. Пухлини видаляють лазером або електрохірургічним інструментом резектоскопом. Операція цими інструментами мінімізує крововтрати та виключає грубі рубці.

Інколи разом із видаленням пухлини проводять пахову лімфолісекцію – видаляють лімфатичні вузли, коли ті значно збільшились у розмірах. На 3 і 4 стадії розвитку хвороби –можуть ще і видаляти частини інших органів:  матка, придатки, передня стінка піхви.

Методи лікування раку уретри променевої дії

Це метод може бути і в комплексі з хірургічними, може бути самостійною терапією. Застосовується, коли хірургічно позбутись хвороби неможливо. Опромінюють метастази та вогнища розвитку хвороби. Призначається у випадку, коли пухлина розрослась і поширилась на тканини сусідніх органів.

Хіміотерапія при раку уретри

Цей метод застосовується дуже рідко, що є типовим для лікування онкології органів сечовидільної системи. Чи не єдиний показник для застосування методу – присутні множинні метастази, які поширюються на тканини інших органів.

Вибір того чи іншого методу здійснює лікар уролог, який проводить лікування. Варто завжди пам’ятати про своєчасність огляду  урологу та своєчасність лікування. Якщо пухлину можна ідентифікувати візуально – то варто негайно записатись на консультацію уролога. Імовірно, це ще початкова стадія розвитку раку уретри і його можна позбутись відносно просто.
Якщо візуально ідентифікувати хворобу (чи певну дизфункцію) не вдається, а відчувається певний негаразд із сечовидільною системою – теж тягнути із оглядом не можна. Симптоми раку уретри схожі на інші хвороби сечостатевої сфери і інколи хворі самі ставлять собі діагнози та лікуються самі. Це неправильно! Тільки лікар уролог повинен займатись лікуванням! І чим швидше ви звернетесь до лікаря – тим простіше, швидше і дешевше буд лікування. Не варто соромитись чи комплексувати – краще бути здоровим. Необхідна консультація уролога (Львів чи область) – зверніться за телефоном: +380505880025 або адресою: м. Львів, вулиця Чернігівська, 7, кабінет літотрипсії. Тут допоможуть швидко та фахово.