25 Квітня, 2018

Рак сечового міхура: лікування і профілактика

Читайте початок статті про рак сечового міхура – виявлення та діагностику за посиланням

Методи, якими лікують рак сечового міхура можна класифікувати за певними категоріями: оперативні та консервативні.

Оперативне лікування раку сечового міхура

Оперативне лікування може бути поліваріативним. Може застосовуватись ендовезикальна електрокоагуляція для лікування типових папілом. Ц е процедура, яку пацієнти легко переносить, вона дає хороший результат: папіломи невеликих розмірів руйнуються, розтин міхур не потрібен. Але при цій процедурі часто проявляються рецидиви пухлин, тому лікар уролог приймає рішення про застосування цього методу лікування зважаючи на усі фактори.

Також може застосовуватись трансуретральна електрорезекція.

Це операція, що виконується спеціальним інструментом – резектоскопом. На нього подається струм і з допомогою точних рухів він зрізає основу пухлини сечового міхура та оточуючі шари стінок органу. Резекція сечового міхура (видалення частини органу) – метод, який широко застосовується фахівцями урологами. Чому? Тому що при ньому видаляється хвора, заражена частина органу. А здорова – залишається. І після проведення лікування орган зберігає нормальну функціональність. Тобто, в колишнього пацієнта присутнє нормальне сечовипускання яке здійснюється природнім способом.

У разі, коли резекцію виконувати неможливо чи не доцільно – застосовують цистектомію. Її проводять коли пухлина дуже великих розмірів; чи міхур має повсюдне ураження; або захворювання вразило шийку сечового міхура. Це операція доволі травматичного типу, яка вимагає додаткових маніпуляцій та втручань. Її проводять лише в випадку відведення сечі із нирок. При цьому півень летальності при даній операції – від 5 до 15%.

Консервативне лікування раку сечового міхура

До консервативних методів лікування сечового міхура належать медикаментозне лікування та хіміотерапію. Хіміотерапія для лікування раку сечового міхура сама по собі є малоефективною. Але якщо застосовувати його комплексно разом із променевим та оперативним лікуванням – тоді результат буде ефективним.

Променева терапія сама по собі також застосовується рідко, переважно вона застосовується в комбінації  із оперативним втручанням. Передопераційна променева терапія зменшує пухлину, що полегшує саме оперативне втручання. Також проводять післяопераційну променеву терапію – з метою недопущення рецидиву захворювання. Або у випадку, коли оперативного втручання виявилось недостатньо.

Рак сечового міхура: профілактика

Оскільки наразі точно не встановлено причину виникнення раку сечового міхура, то профілактика полягає в нейтралізації факторів, які сприяють розвитку захворювання. В першу чергу тих, які пов’язані із професійною діяльністю, шкідливими звичками тощо.

Оскільки однією, із перших ідентифікуючих симптомів виникнення онкології сечового міхура є поява крові у сечі, то виявивши її – негайно слід звернутись до лікаря. Це може бути легке забарвлення сечі в блідорожевий колір, можуть бути згустки в сечі, можуть бути домішки крові у сечі. Часто трапляється так, що кров появляється у сечі кілька днів, а пізніше гематурія припиняється. І хворий вважає, що усе минулось та відкладає візит до уролога. Це неправильно! Саме так доволі часто трапляється при розвитку раку сечового міхура. Тому не варто «затягувати», коли вам потрібна консультація уролога – Львів чи область можуть звернутись за телефоном 050-58-80-025 або адресою: м. Львів,вул. Чернігівська 7, Львівська обласна клінічна лікарня, кабінет літотрипсії. Кваліфікований лікар уролог зможе точно встановити діагноз, взявши до уваги усі фактори. Або ж спростує всі підозри та побоювання. В будь-якому випадку: чим швидше ви вирішили записатись на консультацію уролога, тим краще.